Menu
FANZINE.cz
Technologie

Konzole PlayStation 4 se představuje. V obchodech bude někdy kolem Vánoc

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

11. 6. 2013

Sony odhalilo konečnou podobu své konzole. Zároveň oznámilo přibližné datum vstupu do prodeje, cenu, specifikace a nabízené služby.

OBR.: PlayStation 4

Konzole vypadá opravdu dobře. Zdroj: Oficiální stránky

V prodeji bude zatím jenom jediný model s názvem Jet Black obsahující 500 GB harddisk, přičemž disk bude možné vyměnit za větší.

PlayStation 4 k televizi nyní připojíte pouze pomocí HDMI nebo optického kabelu. Konzole nebude obsahovat regionální zámek a stálé připojení k internetu není vyžadováno.

Sony potvrdilo, že nebude nijak bránit bazarovému prodeji her. Na rozdíl od Microsoftu si totiž kupujete disk a ne jen licenci.

video
play-sharp-fill

Hry se budou kopírovat na harddisk, nicméně ke hraní bude pořád potřeba disk hry.

PlayStation Camera má dvě kamerky a čtyři reproduktory. Camera není kompatibilní s PS Eye.

Poněkud nešťastné rozhodnutí padlo ohledně zpoplatnění multiplayeru. Ten bude nabízet služba PS Plus. Každopádě PS Plus lze zakoupit pouze pomocí oficiálního PS Store. Země, ve kterých obchod není ještě nastaven, mají prozatím smůlu. PS Store nemá zatím oficiální podporu v deseti zemích – Slovensko, Peru, Kolumbie, Island, Malta, Libanon, Omán, Bahrajn, Rumunsko a Kypr. Sony nicméně přislíbilo, že se pokusí PS Store v daných státech co nejdříve zpřístupnit.

Bez PS Plus budou moci uživatelé PS4 využívat Store, vzdáleného hraní přes PS Vita, chatování s přáteli, sdílení trofejí a streamovací služby.

 

Oficiální specifikace PlayStation 4 nabízí:

  • osmijádrový procesor x86-64 Jaguar
  • grafika 1,84 TFLOPS AMD Radeon
  • paměť 8 GB GDDR5
  • dva 3.0 USB porty
  • jeden AUX
  • mechanika BD 6x, DVD 8x CAV
  • rozměry 27,5 cm x 5,3 cm, 30,5 cm a váha 2,8 kg
  • konzole bude moci stát, nebo ležet

PlayStation 4 by měl zamířit do obchodů někdy během Vánoc, přesné datum zatím nebylo stanoveno. Konzole pro evropský trh bude stát 399 euro. Za tuto cenu dostanete samotnou konzoli, jeden DualShock 4, jeden mono headset, kabel USB a HDMI. PlayStation Camera se musí dokoupit zvlášť.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Konzole PlayStation 4 se představuje. V obchodech bude někdy kolem Vánoc

Hide picture