Menu
FANZINE.cz
Literatura

Kotleta, Nováková i Šlechta: Nové sci-fi knihy v červenci 2015

Olga Buriánková

Olga Buriánková

17. 7. 2015

Léto je v plném proudu. Kromě horka dokážou ctitelům science-fiction zrychlit puls i nově vydané knihy. Lovci je zavedou do nevábné budoucnosti, Hvězdoměnci i Halo ukážou vesmír, v Labyrintu je čeká vražedná epidemie a Lovci přízraků ukrývají vraha.

Červenec svými novinkami dokáže rozpálit i zmrazit v kosmickém vakuu. Zdroj: výřez knižní obálky.

Červenec svými novinkami dokáže rozpálit i zmrazit v kosmickém vakuu. Zdroj: výřez knižní obálky.

František Kotleta: Lovci

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Nový román Františka Kotlety ve stylu debutové trilogie Bratrstvo krve. Praha roku 2050. Desetimilionová středoevropská metropole má svých problémů dost. Třeba s odpady, přemnoženými zmutovanými potkany nebo permanentní pouliční válkou na pomezí sunnitské a šíitské čtvrti. Co je ale horší, každý padouch v tomhle městě touží po tom, aby se stal superpadouchem.

Stačí trocha genetické manipulace tady, pár kybernetických vylepšení támhle a hlavně ego větší než ten kráter, co zůstal z východního Slovenska. Jediný, kdo se těmhle superpadouchům dokáže postavit, jsou super… vlastně ne, žádní superhrdinové tu nejsou. Jenom skupina federálních policistů z Organizace pro boj s vylepšenými teroristy. Říkají si Lovci…

Vydalo nakladatelství Epocha 3. července 2015.

Julie Nováková: Hvězdoměnci

Závěrečný díl trilogie. Lidské osídlení se zmítá v politických roztržkách

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

vyvolaných válkou mezi Nytthemem a Novou Hanojí, byly objeveny první přímé důkazy existence dávné civilizace schopné vytvářet mezihvězdné tunely a lidstvo se dost možná nachází na pokraji zjištění, jak si podobnou technologii osvojit samo. Celeste Hewittová se pohybuje na tenkém ostří mezi a konečným porozuměním teorii, která by mohla odstartovat novou éru lidské historie. Touží po ní víc než po čemkoli jiném, jiní – včetně její vlastní simulace – však její posedlost nesdílejí. Někteří jsou odhodláni naopak udělat vše pro to, aby neuspěla…

Vydalo nakladatelství Brokilon 8. července 2015.

James Dashner: Labyrint 3 – Vražedná léčka

Thomas a hrstka jeho přátel unikli z nástrah Labyrintu. Přežili náročnou pouť Spáleništěm. Mnohokrát si mysleli, že už je konec, že to nemůže být horší. Přesto mají ty nejtěžší chvíle a nejbolestivější rozhodnutí teprve před sebou. Ve světě, který se pod tíhou zákeřné nemoci hroutí před očima, mezi šílenci na straně jedné a nevyzpytatelným ZLOSINem na straně druhé, se musejí poprat o naději. Ale mohou vůbec ještě někomu věřit?

Vydává nakladatelství Euromedia Group v červenci 2015.

Vladimír Šlechta: Lovci přízraků

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Detektivní román z postapokalyp­tického světa. Měla to být „dovolená u moře“. Tak jsem si to alespoň představoval. Na cestě do Anatarchonne jsme však našli tělo zavražděného velitele místní vojenské posádky.

Objasnění vraždy se rázem stalo prioritou číslo jedna. Neměli jsme po ruce žádného detektiva, proto jsem se musel ujmout vyšetřování já, Gowery Fink.

Vydává nakladatelství Brokilon v červenci 2015.

 

 

John Shirley: HALO 8 – Zlomený kruh

Stovky let předtím, než v galaxii zuřila válka mezi Smečkou a lidstvem, vypuknul

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

podobný konflikt mezi Proroky a Elitáři, dvěma mimozemskými rasami, které soupeřily o posvátné artefakty mocných Předchůdců, dávno zmizelých vládců galaxie. Přestože nakonec uzavřeli pevnou alianci známou jako Smečka, našli se na obou stranách tací, kteří osudné spojenectví zpochybňovali.

Od odštěpené skupinky Elitářů vzdorujících právě založené Smečce…, přes statečného Proroka lapeného v intrikách nové vlády…, po kořeny zrady, která o mnoho let později nenávratně rozdělí Smečku – zatím nevyprávěný příběh o zcela nečekaných hrdinech, kteří se zrodili v říši plné šokujících zrad a nekončících zázraků.

Vydává nakladatelství FANTOM Print v červenci 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kotleta, Nováková i Šlechta: Nové sci-fi knihy v červenci 2015

Hide picture