Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Krátký film Ambition: Podívejte se na fantasy s Petyrem Bealishem

Redakce

Redakce

5. 12. 2014

Jak lidi přesvědčit, že mise do vesmíru jsou stále zajímavé? Science fiction se setkává se science fact. Evropská vesmírná agentura (ESA) se spojila s filmovým štábem a se známým hercem na palubě vytvořila kampaň za objevování vesmíru.

Aidan Gillen známý ze seriálu Hra o trůny jako Petyr Bealish se objevil v krátkém snímku Ambition. V něm hraje učitele, kouzelníka, který dává lekci své učenkyni. Při tom z prachu a kamení vytvoří planety, asteroidy, satelity a další věci pohybující se ve sluneční soustavě. Natáčelo se na Islandu a kombinace magické krajiny s dodanými vizuálními efekty je vskutku nádherná.

Ve snímku je zmíněna tzv. Rosetta Mission, tedy mise sondy Rosetta, která měla sledovat kometu a prozkoumat její jádro. Byla spuštěna v roce 2004 a svého cíle dosáhla po deseti letech putování ve vesmíru.

Ambition má sloužit jako projev úcty tomu, že současné prozkoumávání vesmíru je klíčové k pochopení našich kořenů. Autorem nápadu je Alastair Reynolds, který se ke snímku vyjádřil takto: „Jakožto autor sci-fi nedokážu najít více vzrušující téma, než je původ a celkový osud vesmírného života.“

Snímek režíroval Tomek Bagiński, který už byl nominovaný na Oscara za film Katedrála. Ambition byl představen na festivalu Sci-Fi: Days of Fear and Wonder v Londýně.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Krátký film Ambition: Podívejte se na fantasy s Petyrem Bealishem

Hide picture