Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Krátký snímek The Lost Thing ilustrátora Shauna Tana nominován na Oscara

Redakce

Redakce

2. 2. 2011

The Lost Thing (perex)Krátký animovaný snímek The Lost Thing na motivy knihy ilustrátora a spisovatele Shauna Tana byl nominován na Oscara. Australský umělec neskrýval spokojenost.

The Lost Thing (ilustrační)

Animovaný snímek The Lost Thing bojuje o Oscara Zdroj: thelostthing.com

Animovaný snímek The Lost Thing vznikl podle stejnojmenného dětského příběhu, který Shaun Tan napsal a ilustroval. Knížka vyšla v roce 2000 a vysloužila si dvojici Cen Ditmar, nejstarších australských žánrových cen.

Sběratel vršků objevitelem

Dystopický příběh se odehrává v blízké budoucnosti v Melbourne, kde mladý chlapec při pátrání po vršcích z lahví objeví podivné monstrum, The Lost Thing. Rozhodne se jej vrátit původnímu majiteli, jenže se ukáže, že takový úkol není tak jednoduchý, jak si chlapec zpočátku myslel.

Ilustrátor, který má za své výtvarné schopnosti na kontě i Světovou cenu fantasy a Huga, snímek režíroval společně s Andrewem Ruhemannem. Dostat příběh Ztracené věci do současné finální podoby mu však trvalo celých devět let. „Tehdy jsme žertovali, že bychom mohly nominaci na Oscara dostat,“ vzpomněl si Tan na počátky přípravy v roce 2001, kdy společně s producentkou Sophií Byrne seděli nad prvními nákresy. „Rázem je to skutečnost a je těžké tomu uvěřit,“ dodal.

Udílení filmových cen Americké filmové akademie letos proběhne už po třiaosmdesáté. Výsledky budou ohlášeny 27. února v hollywoodském Kodak Theatre.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Krátký snímek The Lost Thing ilustrátora Shauna Tana nominován na Oscara

Hide picture