Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Kvalitní jednolůžková postel jako základ pro zdraví našich dětí

Spánek je pro náš organismus stejně důležitý jako kvalitní strava a pohyb. Je jedním ze tří pilířů, na kterém stojí nejen naše zdraví, ale i nálada a celkové rozpoložení. Není se čemu divit, strávíme v ní přibližně třetinu našeho života. A to by měl být dostatečný důvod pro to, abychom si vybrali postel kvalitní a stejně tak mysleli i na kvalitu postele našich dětí. Ty v ní totiž stráví ještě o kousek déle.

„Vyspím se, až bude čas“?

Jak víme, spánek je pro náš život nezbytnou součástí. Bez něj nemůžeme efektivně fungovat. Při krátkodobém nedostatku spánku pociťujeme poruchy kognitivních funkcí, hůře se soustředíme a vnímáme, máme opožděné reakce, jsme podráždění, ospalí a často nervózní. Může nás také pobolívat hlava. Takový mix nám může „pěkně“ rozházet den. Při dlouhodobém nekvalitním spánku – ať už z hlediska jeho délky nebo kvality postele, si můžeme zadělat na vážné problémy. U depresí či nadváhy začínaje, u kardiovaskulárních onemocnění konče. Stará humorně zamýšlená hláška „vyspím se, až budu v hrobě“, funguje tedy spíše naopak. Ubíráním si na spánku si, my dospělí, do hrobu tedy spíše pomůžeme, upřímně řečeno. U dětí je také třeba dbát na správný spánek, mnoho z nás si asi dokáže představit, jak funguje malý človíček, který se nevyspal do růžova. Navíc zdravotní problémy se nemusí dostavit hned, ale nekvalitním spánkem se na ně jistojistě zadělává.

Ideální spánek nás všech

Pokud chceme být zdraví, měli bychom dodržovat pravidelný spánkový režim, tzn. usínat a vstávat v přibližně podobnou dobu. Ideálně také spát notoricky známých 7-8 hodin, děti pak o hodinku až dvě více. A velmi záleží také na kvalitě zvolené postele a matrace. Inspirací může být i společnost Lano Nábytek, specializující se mimo jiné na kvalitní jednolůžkové postele.

Investice do zdraví našich dětí

Všichni chceme, aby naše děti byly zdravé. Dopřejme jim tedy i kvalitní odpočinek. Jednolůžkové postele najdeme v mnoha provedeních, co se barvy či konstrukce týče. Můžeme se ale spolehnout, že všechny typy jsou kvalitní, funkční, odolné a komfortní. Jsou velice moderní a designové, ale navíc velice útulné. Vybere si zde každé dítko, i to velice náročné. Výrobce se myslí i na bezpečnost – tyto jednolůžkové postele jsou konstruovány tak, aby minimalizovali i to nejmenší riziko pádu. A rodiče se nemusejí obávat, tato investice je finančně nezruinuje, ceny jsou velice příjemné. Zároveň se vyřeší i věčný problém se skladováním – mnoho postelí je ve verzi s prostorným šuplíkem například na ložní prádlo.

S těmito postelemi budete mít jistotu, že dáváte své ratolesti ten nejlepší možný komfort na tolik důležitý spánek. Nepodceňujte výběr postele a matrace, jde o dlouhodobou investici, která se nám bude vracet zpět.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kvalitní jednolůžková postel jako základ pro zdraví našich dětí

Hide picture