Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Květnové fantasy ve znamení knižních ság. Plus Zaklínač a jeho svět

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

7. 5. 2015

Květnové novinky ve znamení nových i starých ság. Začíná Temná Raven a Magisterium, pokračuje Half Bad a uzavírá se kruh Padlých andělů. A jako třešnička ilustrovaná publikace Zaklínač a jeho svět.

Ilustrovaný kousek světa nejlavnějšího Zaklínače Zdroj: výřez u obálky

Ilustrovaný kousek světa toho nejslavnějšího Zaklínače Geralta z Rivie Zdroj: výřez u obálky

CD Projekt Red & Dark House: Zaklínač a jeho svět

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Ponořte se hluboko do světa monster i těch, kdo je loví. Geralt a jeho nejvěrnější společníci vás provedou fascinujícím světem Zaklínače. Přečtěte si zasvěcené popisy mnoha úžasných míst; nebezpečných stvůr, které je obývají, a smrtících zbraní, které skoncovaly s jejich řáděním. Tato úchvatná, bohatě lustrovaná kniha je nezbytným průvodcem série počítačových her Zaklínač a naprostá nutnost pro všechny příznivce temné a epické fantasy.

Vydává nakladatelství Fantom Print 19. května 2015.

Sylvain Reynard: Temná Raven

První díl plánované trilogie od autora bestsellerové série Gabrielova trilogie. Raven Woodová restauruje ve florentské galerii Uffizi renesanční umělecká díla. Její život navždy změní jedna nevinná cesta z večírku. Když se stane svědkem nesmyslného útoku na bezdomovce, útočníci se posléze obrátí i na ni a zatáhnou ji do úzké uličky. Raven už je napůl v bezvědomí, když útočníky vyruší kakofonie vrčení, po které následuje křik jich samotných.

Vydává nakladatelství XYZ 11. května 2015.

R. Ward : Padlí andělé 6 – Nesmrtelnost

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Potom, co se Jim Heron vzdal jedné výhry v souboji dobra a zla a prohrál, se démonka Devina dostává do vedení. Aby zamezil zkáze celého světa, musí Jim zbývající dvě duše zachránit… i za cenu sebeobětování s nejistým výsledkem. Nálada v táboře padlých andělů je na bodu mrazu. Sissy Bartenovou, kterou Jim vysvobodil z pekla, sžírá vztek a žárlivost. Adrian, stále truchlí pro Eddieho. Archanděl Colin, pološílený ze ztráty svého přítele, chystá pomstu.

Vydává nakladatelství Baronet 20. května 2015.

Sally Green: Half Bad 2 – Napůl divoký

Volné pokračování fantasy příběhu Half Bad. Nathan je stále ještě na útěku před Lovci a pátrá po svém příteli Gabrielovi. V Radě Bílých čarodějnic se zatím chopil moci Soul O´Brien a svou válku proti Černým čarodějnicím rozšířil na celou Evropu. Nathan je vtažen do povstání a zjišťuje, že nečekaně bojuje po boku starých přátel i dávných nepřátel. Ne všem ale může věřit…

Vydává nakladatelství YOLI 19. května 2015.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Clareová Cassandra, Blacková Holly: Magisterium 1 – Železná zkouška

Callum Hunt ví už odmalička, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj jediné – smrt. Jeho otec mu to ostatně nikdy nedovolí zapomenout. Když je Cal pozván k vstupním zkouškám do školy jménem Magisterium, slíbí otci i sám sobě, že v testu dokonale propadne. Jenže Cal má naneštěstí magii v krvi, takže i přes veškerou snahu je spolu s dalšími dvěma žáky vybrán, aby studoval u největšího mága ze všech, mistra Rufuse.

Vydává nakladatelství YOLI 14. května 2015.

Hledá se hvězda: Lenka Brodecká

Za sedmero horami a sedmero staletími leží království Zářivé hvězdy. Dlouhá léta tam vládl klid a mír, protože zemi chránil bájný meteorit, který kdysi spadl z nebe. Všichni zločinci se té zázračné noci změnili v kamenná vejce. Zlo zmizelo. Avšak v den, kdy započíná náš příběh, v týž den, kdy na královský hrad přichází nový kašpárek, se náhle ukáže, že Zářivou hvězdu — onen bájný meteorit — někdo ukradl. V kamenných vejcích to pracuje, hrad s napětím očekává útok zlých sil.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

V květnu 2015 vydává nakladatelství Host.

Marcin Mortka: Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa

V kouzelném Šeptajícím lese bydlí viking jménem Tappi. Není to žádný hrubián, jak byste si mohli myslet. To nejhorší, čeho se od něj můžete dočkat, je hrozivé kručení jeho obrovského břicha, když má hlad. Sympatický obr je dobrák od kosti. S Tappim je snadné se spřátelit. Ve svém srdci má místo pro mnoho kamarádů, třeba sobíka Chichotka, havrana Kecala, lovce Hasteho či kováře Sigurda a vůbec pro celý kouzelný les se všemi skřítky, elfy a dubem Starodějem. Srdce má totiž Tappi stejně tak velké jako panděro.

V nakladatelství Host vychází v květnu 2015.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Květnové fantasy ve znamení knižních ság. Plus Zaklínač a jeho svět

Hide picture