Menu
FANZINE.cz

Laurell K. Hamiltonová pokračuje v knize Zápalné oběti s milostným trojúhelníkem

Redakce

Redakce

7. 10. 2010

Výřez z obálky knihy Zápalné obětiFanoušci slavné série o upíří popravčí Anitě Blakeové budou mít určitě radost. Spisovatelka Laurell K. Hamiltonová se vrací ke čtenářům sedmým dílem Zápalné oběti. Zda mohou konkurovat oblíbeným předcházejícím dílům, to je otázka.

Ilustrace na obálce Autor: Alžběta Trojanová

Anita Blakeová žije ve městě St. Louis dvojím životem, kde oba dva světy jsou však vzájemně propojené. Jeden prožívá ve dne a druhý v noci. Noční život není tak příjemný, jak by se mohl zdát, protože Anita se v něm běžně setkává s kožoměnci, upíry, zombiemi a jinými příšerami. Mladá lovkyně upírů pomáhá, kde se dá, ať už se jedná o policejní vyšetřování, nebo o ochranu svých přátel. Když ji policie požádá o pomoc při vyšetřování častých požárů, které nejsou dílem náhody, neodmítne. Život ji však zavede někam úplně jinam. Obklopena problémy se stále více a více propadá dolů na dno. Její bývalý přítel vlkodlak Richard, kterého vášnivě milovala, se znovu vrací. Tato maličkost u Anity, žijící s novým upířím vládcem města Jeanem-Claudem, zaseje semínko pochybnosti. Navíc kvůli vraždě člena vysoko postaveného upíra je oba začne pronásledovat koncil. Lovkyně upírů se tak stává figurkou ve hře mocných tvorů, touha přežít je však velká a Anita se snaží ze všech sil.

Laurell K. Hamiltonová je známá americká autorka detektivek a temné fantasy, napsala více knih, ale u čtenářů se zapsala až vydáním prvních dílů série Provinilé slasti, kdy seznámila s těžkými začátky upíří popravčí Anity Blakeové. Sérii se také dostalo komiksového zpracování ve vydavatelství Marvel Comics.

Obálka knihy Zápalné oběti

Sedmý díl série má podobné složení jako předcházející díly. Také zde se můžeme setkat s určitým problémem, se kterým se na Anitu obrátí ať už policie, nebo někdo další. Problém, který ji byl svěřen, se i v Zápalných obětech zdánlivě dostává do pozadí, ale pokud zapojíte vlastní logiku nebo představivost, přijdete postupně na to, že všechno se vším souvisí.

Návaznost na předchozí díly, není tak značná, Anita se zde sice také setkává se svými přáteli, ale její život nabírá nových podob a možností. Některé jsou opravdu překvapivé, ale zase ne neuvěřitelné. Dalo by se říci, že si autorka pomalu ušlapává příběhem cestičku, aby na ní mohla v nestřeženém okamžiku nenápadně přestoupit. Nepřátelství, které bylo pro mladou hrdinku nepředstavitelné, se nakonec úplně zlomí.

Vášeň, boj i láska

Americká autorka ve svých dílech ráda pracuje s erotikou, nejen v této knize, ale i v mnoha jiných. Scény, které jsou součástí knihy, když se Anita snaží ochránit Richarda, nebo některého ze svých nově získaných přátel, příjemně oživují celý příběh. Někdy je to trochu násilné, ale není toho zde tolik, aby to nepříjemně svazovalo čtenáře.

Bojové scény s upíry, nebo jinými netvory nejsou ani v této knize nic neobvyklého. Zvraty, které nás v mnohých okamžicích překvapí, jsou příjemným překvapením a udrží čtenáře v pohotovosti a napětí, co se z toho nakonec vyvine. Přesto ale ani konec není úplným koncem v pravém slova smyslu, jen nám zaměstná naší fantazii, tak proč se tomu bránit a nedoufat v další díl.

Název originálu: Burnt Offerings
Český název: Zápalné oběti
Autor: Laurell Kaye Hamiltonová
Překlad: Pavel Toman
Obálka: Alžběta Trojanová
Počet stran: 384
Vazba: brožovaná
Rozměry: 125 x 200 mm
Vydal: Triton, Praha 2010
Doporučená cena: 308 Kč

Hodnocení: **** (80 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Laurell K. Hamiltonová pokračuje v knize Zápalné oběti s milostným trojúhelníkem

Hide picture