×
FANZINE.cz

Lednové fantasy novinky – první letošní nášup reedic i úplných nováčků

robert-jordan-brandon-sanderson-kolo-casu-13-veze-pulnoci
Již třináctý díl epické fantasy Kolo času. Zdroj: výřez knižní obálky.

Začátek roku 2017 přeje i ctitelům fantastické literatury. Není skoupý na nová vydání známých titulů – jedno z pokračování Lukjaněnkovy Hlídky, ale připravené má i úplné novinky a pokračování oblíbených sérií – Kola času nebo Města schodů.

Již třináctý díl Jordanovy epické fantasy ságy Kolo času s podtitulem Věže půlnoci. Zdroj: výřez knižní obálky.

Robert Jordan & Brandon Sanderson: Kolo času 13 – Věže půlnoci

Robert Jordan & Brandon Sanderson: Kolo času 13 - Věže půlnoci
Zdroj: knižní obálka.

Poslední bitva vypukla. Zámky na věznici Temného se rozpadají. Samotný vzor se rozvolňuje a armády Stínu se začaly valit z Morny. Nad třetím věkem začalo zapadat slunce. Perrina Aybaru nyní pronásledují přízraky z minulosti: bělokabátníci, zabíječ vlků a odpovědnost vůdce. A celou dobu mu neviditelný nepřítel utahuje smyčku kolem krku.

Aby přežil, musí hledat odpovědi v Tel’aran‘rhiodu a – konečně – najít způsob, jak ovládnout vlka ve svém nitru, jinak se v něm navždy ztratí. Matrim Cauthon se mezitím připravuje na nejtěžší výzvu, které kdy v životě čelil. Tvorové za kamennými průchody – Aelfinnové a Eelfinnové – jej zmátli, vysmívali se mu, pověsili ho a do paměti mu nacpali úryvky životů jiných mužů.

Doufal, že jeho poslední střet s nimi vše ukončí, ale kolo tká, jak si kolo přeje. Přichází chvíle, kdy bude opět muset tančit s hady a liškami a hrát hru, kterou nelze vyhrát. Věž Gendžei čeká a její tajemství odhalí osud dávno ztraceného přítele. Dovie’andi se tovja sagain. Je čas hodit kostky.

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 12. ledna 2017Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..