Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Lednové knižní fantazírování. Drakobijec a klenoty české fantasy

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

9. 1. 2014

OBR: Klenoty české fantazy Do nového roku mnozí z nás vstupují s roztodivnými alkoholovými fantaziemi a novoročními sliby. Mnohdy spadají spíše do škatulky fantastické. Co si však pro své čtenáře připravila knižní nakladatelství? Podívejte se.

OBR: Klenoty české fantazy

České klenoty skrývají to nejlepší z českých hradů a zámků Zdroj: přebal knihy

Jim Butcher: Akademův živel

Druhá kniha série Kodex Alera. Obyvatelé Alery po staletí využívali živly, elementální bytosti země, vzduchu, ohně, vody, dřeva a kovu. Bránili tak svou zem před cizími nepřáteli. Ale žádný z nich je nedokáže uchránit před nebezpečím, jež bují v jejich řadách. Vladaře oslabil zákeřný útok, vedený Kanimy za mořem. Pokud zemře, krvavá občanská válka o trůn bude nevyhnutelná.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 28. prosince 2013.

OBR: Strážkyně krveTessa Gratton: Strážkyně krve

Druhá kniha série Krvavé deníky. Pro Mab Prowdovou je krvavá magie stejně přirozená jako dýchání. Ale když jedno její kouzlo omylem probudí mocnou spící kletbu, magie se jí vymkne z rukou. Probuzená kletba ohrožuje jak ji, tak zcela nemagického chlapce Willa, s nímž se Mab postupně sbližuje. Stejně jako v pozoruhodném debutu Magie krve Tessa Grattonová umně propojuje záhady, romantiku i hrůzu a dává jižanskému gotickému románu novou svěžest.

Vydává nakladatelství Euromedia Group – Knižní klub 31. prosince 2014.

Jasper Fforde: Poslední drakobijce

První kniha série Kronika Jennifer Strangeové. Kde jsou ty časy, kdy bylo kouzelnictví nepostradatelné? Dalo se s ním zachránit království či prošťouchnout ucpaný odpad. Jenže dnes je instalatér lacinější než kouzelník a na létajících kobercích se rozváží pizza. Jennifer Strangeová řídí kouzelnickou agenturu Kazam, která se v těžké situaci tak tak probíjí. Navíc se objevily předtuchy, že poslední drak na světě zemře rukou zatím neznámého drakobijce.

Vydává nakladatelství Albatros Media – Albatros dne 15. ledna 2014.

OBR: Pád andělůSusan Ee: Pád andělů

První kniha série Penryn a Konec dní. Je to šest týdnů, co andělé apokalypsy sestoupili na zem a zcela ovládli dosavadní poklidný chod moderního světa. Ve dne jsou lidé v San Francisku, kde žije i Penryn a její rodina, zastrašováni pouličními gangy. V noci tu panují strach a podezření. Penryn se snaží v chaotickém městě přežít a ochránit svoji rodinu. Ovšem jen do té doby, než je její sestra Page unesena anděly.

Vydává nakladatelství Albatros Media – Motto 27. ledna 2014.

Ondřej Jireš (ed.): Klenoty české fantasy

V Klenotech české fantasy najdete ceněné texty populárních spisovatelů, ale i méně známé povídky, které editora přesvědčily kvalitou námětu a zpracování. Antologie dokazuje, že domácí autoři mají co nabídnout každému čtenáři, který hledá originální a čtivé příběhy úchvatného žánru fantasy.

Vydává nakladatelství Argo 31.ledna 2014.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lednové knižní fantazírování. Drakobijec a klenoty české fantasy

Hide picture