Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Lednové knižní novinky se nesou na vlně fantasy, sci-fi i mystiky

Olga Buriánková

Olga Buriánková

1. 3. 2020

Příchod nového roku znamenal pro natěšené čtenáře kromě bilancování zejména období plné inventur v jejich oblíbených knihkupectvích a nakladatelstvích. Přesto se i v lednu milovníci literární fantastiky pár žánrových titulů dočkali.

Kolektiv: Star Wars – Vzestup SkywalkeraKolektiv: Star Wars - Vzestup Skywalkera

Tento obrazový průvodce k filmu Vzestup Skywalkera, závěrečné kapitole nové trilogie Star Wars, zkoumá svět deváté epizody v podrobnostech, které nemají obdoby. Najdete v něm všechny důležité postavy a zvířata, planety, lodě i vozidla, které se v ní objeví, včetně detailních informací o jejich původu nebo účelu.

Kompletní průvodce filmem pro všechny fanoušky ságy Star Wars

Vydalo nakladatelství Egmont 6. ledna 2020.

Miroslav Žamboch: Bakly – Armáda

Miroslav Žamboch: Bakly - ArmádaBakly na minulost nezapomněl, smířil se s ní. Žije stranou od lidí, stará se o jediného člověka na světě, na kterém mu ještě záleží, o svou dceru Zuzanu. Někdo udělá chybu a ohrozí její život. Byla to jeho poslední chyba, nezastavitelné monstrum je zpět. Čím víc nepřátel zabije, tím má Zuzana větší šanci na přežití. A zabíjení – v tom je nejlepší.

Souborné vydání povídek: Návrat zabijáka, Anděl bez slitování, Krátká zastávka na dlouhé cestě – první knižní vydání, Holýma rukama, Inkognito – dosud nepublikováno.

Vydalo nakladatelství Triton 8. ledna 2020.

Dan Simmons: EndymionDan Simmons: Endymion

Hyperion a Pád Hyperionu společně tvoří jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších příběhů v dějinách žánru science fiction. Není tedy divu, že se k němu Dan Simmons po takřka deseti letech vrátil ve vytouženém pokračování…

Dvě stě sedmdesát let po zhroucení Světové sítě putuje Raoul Endymion v roli osobního strážce spolu s novodobou spasitelkou Aeneou a za pomoci androida jménem A. Bettik po řece Thetys. V patách jim je vlivný vojenský kněz Otec kapitán Frederik de Soya se svými jednotkami. Ve hře je opět osud celého lidstvem obydleného vesmíru a tam, kde je budoucnost na vážkách, nesmí chybět ani tajemný Štír, vražedný stroj se zcela neznámými záměry.

Román Endymion v novém překladu Petra Kotrleho je úvodem dalšího velkolepého příběhu, jenž si svou propracovaností nezadá s autorovým nejslavnějším dílem.

Vydalo nakladatelství Triton 8. ledna 2020.

Crystal Smithová: Krvavá magie 1 – Krvavý lístek

Crystal Smithová: Krvavá magie 1 - Krvavý lístekPrincezna Aurélie je mocnou čarodějkou. Jak by ale mohla být šťastná v království, které magii brutálně potlačuje? Své schopnosti však nemůže skrývat navždy, proto uprchne do jiného království. Nachází si zde přátele, zdokonaluje se v kouzlení a začíná něco cítit k muži, s nímž by nikdy vládnout nemohla. Když ji dostihne kruté nebezpečí, musí se rozhodnout – zůstane v utajení, nebo přizná královskou krev a pokusí se zachránit své milované?

Nejočekávanější young adult fantasy roku 2019! První díl trilogie o krvavé magii.

Vydalo nakladatelství Fragment 16. ledna 2020.

Sally Greenová: Zloději dýmu 2 – Svět démonůSally Greenová: Zloději dýmu 2 - Svět démonů

Po dramatickém útěku zlodějů dýmu z Rossarbu je všechno vzhůru nohama: princeznu Catherine všichni vidí jako zrádkyni. Tash má zlomené srdce, protože přišla o svého jediného přítele. Edyona hledají pro vraždu. March v srdci skrývá zradu svého nového milence. Ambrose touží po odplatě.

Do toho všeho je armáda brutálního krále Aloysia při chuti a chce se zmocnit Pitorie i Calidoru. Svět hoří… a démoni mezitím spřádají vlastní plány.

Vydalo nakladatelství CooBoo 20. ledna 2020.

Seanan McGuireová: Každé srdce je bránou

Seanan McGuireová: Každé srdce je bránouDěti za správných podmínek vždycky mizely: proklouzly stínem pod postelí nebo šatníkem, propadly se králičí norou a vynořily se… jinde. Ale kouzelné světy nemají pro ty, co se už nehodí, pochopení. Nancy se kdysi zatoulala, ale teď už je zpátky. A neustále hledá způsob, jak se vrátit zpátky do svého světa.

Její příjezd do Domova slečny Westové znamená změnu: za rohem číhá temnota a jen ona a její spolužáci mohou zjistit, co se vlastně děje. Bez ohledu na cenu, jakou budou muset zaplatit.

Vydalo nakladatelství CooBoo 20. ledna 2020.

Anna Starobinetsová: Člověk nulaAnna Starobinetsová: Člověk nula

Po globální katastrofě se počet lidí na planetě ustálil na třech miliardách – a to doslova. Nikdo neumírá, pouze se po dokončení jednoho života reinkarnuje. Rodina a vlast nic neznamenají, společnost je globalizovaná a centrální mozek řídí její bezchybný chod a udržuje ji ve stavu permanentního štěstí. Každý systém ale jednou selže, a tak se narodí Zero, který se nikdy narodit neměl. Kdo je to? A co když je celý systém reinkarnací založen na lži?

Vydalo nakladatelství Kniha Zlín 21. ledna 2020.

Aleš Česal: Dračí krev

Aleš Česal: Dračí krevPátrání po vzácné ikoně přivede agenty speciálního oddělení ruské kontrarozvědky do Prahy. Spolu s příslušníkem tamní tajné služby zjistí, že smrt českého profesora souvisí s prastarým tajemstvím. Klíč k jeho rozluštění se nachází v období druhé světové války a dost možná ještě hlouběji v historii, v Praze císaře Rudolfa II.

Jak souvisí zrůdné nacistické experimenty s pokusy rudolfi nských alchymistů? Kdo odhalí šifru nejzáhadnějšího rukopisu světa? Klíčem nejen k těmto záhadám je Dračí krev…

Vydalo nakladatelství XYZ 23. ledna 2020.

John Flanagan: Bratrstvo 3 – LovciJohn Flanagan: Bratrstvo 3 - Lovci

Hal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Posádku Volavky čeká nelehký úkol – najít krvežíznivého lupiče dřív, než jim stačí navždy zmizet kdesi v jižních mořích. Volavky čeká krutý boj na život a na smrt.

Audiokniha pro děti.

Vydalo nakladatelství 27. ledna 2020.

Diane Setterfieldová: Byla jednou jedna řeka

Diane Setterfieldová: Byla jednou jedna řekaV zapadlém hostinci na břehu Temže se schyluje k výjimečným událostem. Štamgasti si nad pivem vypravují historky, když tu se rozrazí dveře a v nich stojí cizinec s tělíčkem mrtvé dívenky v náručí. O několik hodin později se dítko opět vrátí mezi živé. Je to zázrak? Kouzlo? Nebo lze vše racionálně vysvětlit?

Dívky se chtějí ujmout tři rodiny. Nemůže však patřit všem – a proto dřív, než se ukáže její pravá totožnost, vyplavou na povrch mnohá další tajemství.

Vydalo nakladatelství Vyšehrad 27. ledna 2020.

Johan Theorin: Hon na vittryJohan Theorin: Hon na vittry

Pod horou Salajak je dobojováno, hrad padl a lidé zvítězili, ale boj proti vittrům nekončí. Mnozí z nich po bitvě utekli do podzemních chodeb a propasti Jarmaland, do říše temnoty a životu nebezpečných bytostí. Vitterská bojovnice Ristin a princ Dhor, kteří jen o vlásek unikli smrti, se pomalu vydávají do jejích hlubin, pronásledováni skupinou vojáků, rytířů a elfů.

Vedou je bratři Niklis a Jöran, protože k tomu mají velmi osobní důvod: chtějí se pomstít. Jarmaland je pro ně zcela neznámý svět, kde vane ledový vítr a ve stínech číhá zlo. Všichni se musí ze všech sil snažit, aby tuto náročnou výpravu přežili, ale jen někomu se to podaří… Vydejte se do Skandinávie 14. století, do doby plné válek o bohatství a moc, v níž vittrové, havrouni a obří hadi jsou stejně skuteční jako mor nebo přírodní katastrofy…

Vydalo nakladatelství MOBA 28. ledna 2020.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Lednové knižní novinky se nesou na vlně fantasy, sci-fi i mystiky

Hide picture