×
FANZINE.cz

Lednové knižní novinky se nesou na vlně fantasy, sci-fi i mystiky

Příchod nového roku znamenal pro natěšené čtenáře kromě bilancování zejména období plné inventur v jejich oblíbených knihkupectvích a nakladatelstvích. Přesto se i v lednu milovníci literární fantastiky pár žánrových titulů dočkali.

Kolektiv: Star Wars – Vzestup SkywalkeraKolektiv: Star Wars - Vzestup Skywalkera

Tento obrazový průvodce k filmu Vzestup Skywalkera, závěrečné kapitole nové trilogie Star Wars, zkoumá svět deváté epizody v podrobnostech, které nemají obdoby. Najdete v něm všechny důležité postavy a zvířata, planety, lodě i vozidla, které se v ní objeví, včetně detailních informací o jejich původu nebo účelu.

Kompletní průvodce filmem pro všechny fanoušky ságy Star Wars

Vydalo nakladatelství Egmont 6. ledna 2020.

Miroslav Žamboch: Bakly – Armáda

Miroslav Žamboch: Bakly - ArmádaBakly na minulost nezapomněl, smířil se s ní. Žije stranou od lidí, stará se o jediného člověka na světě, na kterém mu ještě záleží, o svou dceru Zuzanu. Někdo udělá chybu a ohrozí její život. Byla to jeho poslední chyba, nezastavitelné monstrum je zpět. Čím víc nepřátel zabije, tím má Zuzana větší šanci na přežití. A zabíjení – v tom je nejlepší.

Souborné vydání povídek: Návrat zabijáka, Anděl bez slitování, Krátká zastávka na dlouhé cestě – první knižní vydání, Holýma rukama, Inkognito – dosud nepublikováno.

Vydalo nakladatelství Triton 8. ledna 2020.

Dan Simmons: EndymionDan Simmons: Endymion

Hyperion a Pád Hyperionu společně tvoří jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších příběhů v dějinách žánru science fiction. Není tedy divu, že se k němu Dan Simmons po takřka deseti letech vrátil ve vytouženém pokračování…

Dvě stě sedmdesát let po zhroucení Světové sítě putuje Raoul Endymion v roli osobního strážce spolu s novodobou spasitelkou Aeneou a za pomoci androida jménem A. Bettik po řece Thetys. V patách jim je vlivný vojenský kněz Otec kapitán Frederik de Soya se svými jednotkami. Ve hře je opět osud celého lidstvem obydleného vesmíru a tam, kde je budoucnost na vážkách, nesmí chybět ani tajemný Štír, vražedný stroj se zcela neznámými záměry.

Román Endymion v novém překladu Petra Kotrleho je úvodem dalšího velkolepého příběhu, jenž si svou propracovaností nezadá s autorovým nejslavnějším dílem.

Vydalo nakladatelství Triton 8. ledna 2020.

Crystal Smithová: Krvavá magie 1 – Krvavý lístek

Crystal Smithová: Krvavá magie 1 - Krvavý lístekPrincezna Aurélie je mocnou čarodějkou. Jak by ale mohla být šťastná v království, které magii brutálně potlačuje? Své schopnosti však nemůže skrývat navždy, proto uprchne do jiného království. Nachází si zde přátele, zdokonaluje se v kouzlení a začíná něco cítit k muži, s nímž by nikdy vládnout nemohla. Když ji dostihne kruté nebezpečí, musí se rozhodnout – zůstane v utajení, nebo přizná královskou krev a pokusí se zachránit své milované?

Nejočekávanější young adult fantasy roku 2019! První díl trilogie o krvavé magii.

Vydalo nakladatelství Fragment 16. ledna 2020.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..