Menu
FANZINE.cz
Literatura

Lednové knižní novinky: Těšte se na šestou Mercedes Thompsonovou

Redakce

Redakce

1. 1. 2012

Po prosincové předvánoční nabídce, kdy se s knihami roztrhl pytel, nastává po Novém roce ústup. Přesto i v lednu vyjdou tituly, které by vám neměly uniknout.

Mercy Thompsonová na obálce knihy Říční znamení Autor: Daniel Dos Santos

Patricia Briggs: Říční znamení

Nakladatelství Fantom Print  udělá radost všem fanouškům kojotky Mercedes Thompsonové. Plánuje vydání románu Říční znamení, již šestého dílu série od spisovatelky Patricie Briggs. Původně bylo v plánu pouze několik příběhů o automechaničce Mercy, drsná hrdinka však u čtenářů zabodovala. A to zejména díky detektivním zápletkám a svižnému literárnímu stylu, který nutí k přečtení téměř na jeden nádech.

V nové knize se musejí Mercedes a její partner vlkodlak Adam porvat se zlem, jež vylézá napovrch z hlubin řeky Columbia. Zdá se ale, že jejich síly by na ně nemusely stačit.

Počet stran: 272
Doporučená cena: 259 Kč
Plánováno na leden

David Šenk: Srdce Aporveru

Útěchu pro nedočkavce, kteří se těší na český fantasy film Poslední z Aporveru, představuje kniha Davida Šenka Srdce Aporveru. Jedná se o první část série, v níž se čtenářům představí ústřední dvojice hrdinů Prin a Rolan, kteří se vydávají nalézt bájný Ecidil. Jedná se totiž o srdce celé říše, jež pomalu skomírá. Jeho zastavení by tedy znamenalo jistou zkázu.

Kniha je ideálním titulem pro ty, kteří nedají dopustit na klasickou fantasy, plnou dobrodružství, jež se odehrávají v kouzelném originálním světě.

Počet stran: 136
Doporučená cena: 249 Kč
Plánováno na leden

Michael A. Stackpole: Kartomancie

Na podzim se v knihkupectvích objevil úvodní díl trilogie Věk objevů nazvaný Tajný atlas. Jeho autor Michael A. Stackpole v něm zavedl čtenáře do rodiny kartografů, jejíž členové se věnují i objevování nových území a kromě toho vládnou i neobyčejnými schopnostmi. V pokračování pojmenovaném Kartomancie čeká na hrdiny nelehký úkol. Je potřeba probudit dávné hrdiny, aby se vypořádali s nepřítelem, jenž ohrožuje Nalenyr.

Michael A. Stackpole připlul na dobrodružné vlně a dovezl nám průlomovou námořní fantasy. Kdo dokáže odolat vůni mořské brízy, vábení neznámých dálav a houpající se lodní palubě?

Počet stran: 480
Doporučená cena: 399 Kč
Plánováno na leden

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lednové knižní novinky: Těšte se na šestou Mercedes Thompsonovou

Hide picture