Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Lednové novinky literární fantastiky povzbudí ve studijním finále

Olga Buriánková

Olga Buriánková

25. 1. 2016

Tuzemská nakladatelství si na úvod roku 2016 pro čtenáře fantastiky přichystala pár novinek. Po prosincových žních jich sice není mnoho, ale ve shonu uzavíraného pololetí či semestru jistě ocení jakékoli rozptýlení!

chloe-neill-upiri-z-chicaga-5-az-do- dna-uvod

Chicago i Merit čeká další porce upířích trablů! Zdroj: knižní obálka.

Deborah Harknessová: Čas čarodějnic 3 – Kniha života

deborah-harkness-cas-carodejnic-3-kniha-zivota

Zdroj: knižní obálka.

Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.

Vydalo nakladatelství Knižní klub 11. ledna 2016.

Jacob Grey: Pod křídly vran

První díl trilogie Feralové. Blackstone. Kdysi vzkvétající metropoli před lety zasáhla obrovská vlna násilností, která po sobě zanechala beznadějnou spoušť. A teď se temné síly dávají znovu do pohybu…

jacob-grey-feralove-pod-kridly-vran

Zdroj: knižní obálka.

Z vězení uprchli nebezpeční zločinci. Jsou to feralové — lidé, kteří umí mluvit se zvířaty, ovládat je a používat jako účinnou zbraň. Pokud se jim podaří přivést ze Země mrtvých svého vůdce, pavoučího ferala Mistra Snovače, hrozí městu definitivní zkáza.

Třináctiletý kluk jménem Krák žije v opuštěném parku, kde si na stromě postavil hnízdo. Jedinými společníky jsou mu tři vrány, které ho v podstatě vychovaly. Proto považoval za samozřejmé, že s nimi mluví jejich řečí. Jednoho dne mu však život naruší nečekané události a Krák se dozví, kým doopravdy je. Aby ochránil Blackstone, bude muset čelit temnotě temnější, než si kdy dokázal představit.

Vydalo nakladatelství Host 14. ledna 2016.

Richard A. Knaak: Dragon Realm 15 – Rohaté ostří

richard-a-knaak-DragonRealm 15-rohate-ostri

Zdroj: knižní obálka.

Dragon Realm: Legendy je třísvazková sága, která odpovídá na mnohé otázky o Dračí říši, o Pánech draků a o tom, jak se mytické události odrážejí v současné dějové linii této populární fantasy série. Vzpoura se dostala do patové situace a Nathan Bedlam s Gryfem se uchylují k zoufalému kouzlu, které jim může válku vyhrát, ale možná pouze za cenu jejich duší.

V zákulisí však číhá ještě temnější hrozba, pradávné zlo, do jehož vzkříšení se nezapletl nikdo jiný než Nathanův syn Azran. Prostředkem vzkříšení tohoto zla je Azranův ohavný výtvor, kouzelný meč, ve kterém sídlí nenávistná mysl…

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 18. ledna 2016.

Francesca Haigová: Kázání ohně

francesca-haigova-kazani-ohne

Zdroj: knižní obálka.

Čtyři sta let po jaderném výbuchu se civilizace i příroda na Zemi výrazně proměnily v nový, primitivní svět. Přestože již Zemi neohrožuje vše pohlcující nukleární oheň a radioaktivní záření přestalo působit, z neznámých příčin se lidé začnou rodit jen jako dvojčata. První z páru – Alfa je vždy ve vynikající fyzické kondici, druhý – Omega se však narodí vždy s deformitou.

I když mají Alfové i Omegové nerovné postavení, a to vyvolává neustálé konflikty a boje, oba geny zároveň bezpodmínečně spojuje stigma – krutá skutečnost, před kterou nelze uniknout. Pokud jeden z dvojice zemře, umírá i ten druhý.

Vydalo nakladatelství Yoli 18. ledna 2016.

Robert Anthony Salvatore: Neverwinter 1 – Gauntlgrym 

robert-anthony-salvatore-neverwiter-1-gauntlgrym

Zdroj: knižní obálky.

Drizzt se připojí k Bruenorovi na výpravě za legendárním trpasličím královstvím Gauntlgrym: za ruinami, které mají být plné starých pokladů a mystického vědění. Jenže než se k němu vůbec přiblíží, jiný drow a jiný trpaslík o něj zakopnou jako první: Jarlaxl a Atrogat.

Při pátrání po pokladech a magii spustí Jarlaxl a Atrogat neúmyslně katastrofu, jež by mohla znamenat zkázu nic netušících obyvatel města Letohrad – katastrofu tak velkou, že dokonce i žoldák Jarlaxl se rozhodne riskovat peníze a kůži, jen aby jí zabránil.

Bohužel čím víc se dozvídají o tajemstvích Gauntlgrymu, tím víc to vypadá, že sami nic nezmůžou. Budou potřebovat pomoc, a to od osob, o nichž si mysleli, že už po jejich boku nikdy bojovat nebudou: od Drizzta a Bruenora.

Vydá nakladatelství FANTOM Print 27. ledna 2016.

sarah-j-maas-cealene-2-pulnocni-koruna

Zdroj: knižní obálka.

Sarah J. Maasová: Cealene 2 – Půlnoční koruna

Druhý díl bestsellerové série Skleněný trůn. Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral.

Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její živit rozmetá na kousky. Nelítostný boj pokračuje …

Vydává nakladatelství Albatros – CooBoo v lednu 2016.

Chloe Neillová: Upíři z Chicaga 5 – Až do dna

chloe-neill- upiri-z-chicaga-5-az-do-dna

Zdroj: knižní obálka.

Nad Cadoganským Domem se stahují mračna a nedávno přeměněná upírka Merit netuší, zda se jedná o temnotu před svítáním, či o klid před bouří. Samotné město je zmítáno nepokoji kvůli paranormálním obyvatelům a stát vyhrožuje, že schválí zákon o povinné registraci nadpřirozených. Od chvíle, kdy upíři vystoupili na veřejnost, nebyla ještě nikdy situace tak vyhrocená. Kéž by se mohli na chvíli někam uklidit, aby lidé přestali panikařit.

A co čert nechce, voda v Michiganském jezeře náhle zčerná a teprve teď začne jít pořádně do tuhého. Nová starostka Chicaga vytrvale tvrdí, že má vše pevně v rukou, ale Merit ví, že samou podstatu přírody dokáže změnit jen kouzlo vzešlé z té nejtemnější magie. Bude se muset obrátit na staré i nové přátele, aby zjistila, kdo za tím stojí, a zastavila ho dřív, než bude pro lidi i upíry pozdě.

Do širší distribuce vydává nakladatelství FANTOM Print v lednu 2016.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lednové novinky literární fantastiky povzbudí ve studijním finále

Hide picture