Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Lednové sci-fi novinky. Rok 2014 začne šílenstvím a mluvícími delfíny

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

2. 1. 2014

OBR: Až delfíni promluví Vyležet novoroční kocovinu, dojíst cukroví a smířit se s nevyžádanými dárečky pod stromeček. To vše k lednu neodmyslitelně patří, stejně jako knižní novinky ze světa sci-fi. Úroda sice není velká, ale zato samá klasika.

OBR: Až delfíni promluví

Robert Merle: Až delfín promluví

Hlavními hrdiny románu jsou dva delfíni, které Sevilla naučí mluvit. Zajímavý vědecký experiment se ale nečekaně zkomplikuje ve chvíli, kdy se do projektu vloží armáda. Ráda by zneužila inteligenci delfínů k rozpoutání třetí světové války. Dotisk této legendární knihy, na jejíž přečtení budete vzpomínat i po letech, plánuje nakladatelství Argo.

Vydává nakladatelství Triton a Argo 8. ledna 2014.

OBR: Proudové šílenstvíDavid Šenk: Proudové šílenství

Představte si vesmír, ve kterém je snadné cestovat mezi hvězdami. A nejen pro nás: seznamte se s mimozemšťany s fenomenální pamětí, s tvory schopnými ovládat předivo časoprostoru i s těmi, kteří před staletími přišli zničit Zemi a opět se vracejí. Zůstanou lidé v tomto vesmíru stejní jako dnes? Jak se vypořádají se ztrátou bližních na cizích světech, jaké budou důsledky genetických modifikací a jak zvládnou nové telepatické schopnosti? Překročte práh a vrhněte se do náruče Proudového šílenství.

Vydává nakladatelství Epocha v lednu 2014.

David Gerrold: H.A.R.L.I.E. verze 2.0

H.A.R.L.I.E.: Human Analog Replication – Lethetic Intelligence Engine (Analogová replikace člověka – lethetický inteligentní počítač) je nejpokročilejší počítačový program na světě. Programátoři ze společnosti Stellar American vytvořili HARLIEHO jako vnímající, člověku podobnou bytost. Když však tato entita začne skládat básně a ptát se na pocity, smrt i smysl života, rozhodnou se ho jeho tvůrci odpojit.

Vydává nakladatelství Classic v lednu 2014.

OBR: ŠampionMarie Lu: Šampion

Závěrečná kniha trilogie Legenda. June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celá národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají.

Vydává nakladatelství Albatros Media – CooBoo dne 15. ledna 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lednové sci-fi novinky. Rok 2014 začne šílenstvím a mluvícími delfíny

Hide picture