Menu
FANZINE.cz
Technologie

Left 4 dead DLC Sacrifice – Bezplatná jízdenka zpátky do pekla

Roman Šeiner

Roman Šeiner

19. 10. 2010

FOTO: vlak přijel na nádraží, a řež začalaKaždý potřebuje občas vysadit z kolotoče práce-domů-večeře-(sex)-práce-víkend u tchýně-práce. Každý samozřejmě relaxuje po svém; někdo jezdí rybařit, někdo si plete šálu na zimu a někdo zase peče buchty, pak zapomene, že je pekl, pak mu vyhoří kuchyň a pak musí zpátky do práce, aby si vydělal na opravu. Po krátké úvaze jsem zjistil, že nejlepší odreagování skýtá střílení zombíků v Left 4 Dead.

FOTO: souboj se zomboši

Slizký jazyk a pár dotěrných fanoušků; to dokáže zkazit den Foto: Roman Šeiner, Topzine.cz

Je sice pravda, že darovanému koni se na zuby nehledí, ale recenzovat se to musí (pozn. Kelišová). Sacrifice je v podstatě nová mapa, která se vám stáhne při dalším spuštění hry automaticky a hlavně zdarma. Opět se pustíte do střílení běhajících amerických zombíků (hra se odehrává v USA) a užijete si u toho kopec srandy. Ono vy si určitě říkáte „no jedna mapa, no a co, z toho si na zadek nesednu…“. Když pominu, že už určitě sedíte (stojí vůbec u počítače při hraní někdo?), je snad jasné, proč se Valve rozhodli hru oživit právě novým DLC a ne třeba novými zbraněmi či nově oblečenými zombiemi. Hráči si už všechny dosavadní mapy prošli milionkrát a vědí, odkud vyskočí Hunter. Nová lokace je zkrátka totéž, co Lidl pro důchodce.

Boom De-ya-Da Boom De-ya-Da Foto: Roman Šeiner, Topzine.cz

Navíc je tu i něco příběhu. Ten se stáčí zpět na původní skupinu z Left 4 Dead 1. Bill, Francis, Zoey a Louis si naplánují odvoz lodí na vzdálený opuštěný ostrov. Najdou sice loď, funkční a bez zombošů, ale je zapotřebí zvednout most, aby mohla loď odplout. Posledním velkým finále tedy bude zapínání generátorů a následný úprk na most. Jak to celé dopadne, trochu napovídá samotný název.

Když nemáte puls, vyběhnete po hoře písku do pěti vteřin Foto: Roman Šeiner, Topzine.cz

Celkově žádné velké změny v principu hry nečekejte. Máte zbraň, před sebou kopec mrtváků a někde v dáli safehouse. Nejprotivnějším Infected zůstává Tank (nejde o zombíka v tanku, ale o mimořádně odolného bijce v Lewiskách). Stále se tedy musíte držet s kolegy, aby vás special infected nedostali na kolena. Z herních principů vybočuje snad jen fakt, že se stará čtyřka hrdinů dostane k lepším zbraním, které měli jejich kolegové ve druhém dílu. Čili třeba k těm pro boj nablízko.

Zombíci se i v Sacrifice chovají jako opilí fanoušci Sparty Praha a opět vám nedají ani na chvíli vydechnout. Mapa je velmi dobře navržena a ve Versus modu je opravdu výzvou ji dohrát. Sečteno, utrženo- DLC se jednoznačně povedlo, má co nabídnout, a i když mnozí frflalové budou poukazovat na nulové inovace, musíme před autory smeknout, protože se za DLC neplatí ani kačka, což v dnešní době jednoznačně potěší.

Název: Left 4 dead DLC Sacrifice (k oběma dílům zároveň)
Výrobce: Valve
Vydavatel: Steam
Multiplayer: Ano
Platforma: PC
Herní doba: 1 hodina
Doporučená cena: zdarma
Hodnocení: ***** (90%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Left 4 dead DLC Sacrifice – Bezplatná jízdenka zpátky do pekla

Hide picture