Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Legenda o sovích strážcích Kathryn Laskyové a trable sovího dospívání

Redakce

Redakce

15. 9. 2010

Máte rádi pořad Ze života zvířat? Je vaší nejoblíbenější postavou z Harryho Pottera jeho sova Hedvika? Nebaví vás už číst o zblázněných hormonech dospívajících? Pak nakladatelství Mladá fronta přináší na náš trh novou knižní sérii právě pro vás.

Zdroj: distributor filmu

Legenda o sovích strážcích: V zajetí je první díl v současné době dvanáctidílného cyklu ze života sov pálených. Soví mládě, Soren, se narodil ve hvozdu Tyto, království sov pálených. Každý poklidný život však jednou končí. Ten jeho únosem. Soren se dostává do školy svaté Aegolie a začíná tušit, že v tomto temném bludišti o vzdělání nejde. S kamarádkou Gelfkou naplánují útěk, ale jediný možný způsob zahrnuje létání a to Soren s Gelfkou ještě nikdy nezkusili. Začíná tak jejich cesta plná dobrodružství, nových přátelství a nebezpečí. Na jejím konci čeká nejen vytoužená svoboda, ale také pravda o tajuplném spiknutí, které hrozí zničit celou soví říši.

Kathryn Laskyovou sovy odjakživa fascinují. Původně o nich plánovala napsat faktografickou knihu doplněnou o fotografie jejího manžela, Christopha Knighta, nakonec se však rozhodla pro fantastickou sérii a vedle výhradně lidských vlastností jejích hrdinů se příběh soustředí i na popis přirozeného sovího chování a způsobu života. Legenda o sovích strážcích zaujala americké čtenáře natolik, že si první tři díly vysloužily filmové 3D zpracování, jehož se dočkáme 14. října 2010.

Legendu o sovích strážcích: V zajetí přinese nakladatelství Mladá fronta v první polovině října a oznámilo, že k vydání chystá minimálně další dva svazky cyklu. Pokud vás tedy již nebaví dospívající lidští hrdinové, zakroužkujte si toto datum v kalendáři a těšte se na Sorena a jeho soví dobrodružství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Legenda o sovích strážcích Kathryn Laskyové a trable sovího dospívání

Hide picture