Menu
FANZINE.cz
Technologie

Legendární Baldur’s Gate vstává z mrtvých. Dostupná bude i pro iPad

Jan Holan

Jan Holan

26. 3. 2012

Je to jen chvilka, co Overhaul Games oznámili vydání rozšířené edice legendárního RPG Baldur’s Gate. Fanoušci to sotva stihli rozdýchat a už je tu další horká novinka. Remake se totiž chystá i na přístroje značky Apple, konkrétně na iPad, který je jinak spíše doménou casual her.

Série Baldur's Gate opět oživá. Tentokrát na iPadu Zdroj: baldursgate.com

Připravovaná edice Baldur’s Gate nemá podtitul Enhanced Edition pro nic za nic. Krom vylepšené grafiky čeká hru i spousta jiných vylepšení a žádné z nich nemine ani iPad verzi. Samozřejmostí je převedení všeho do Infinity enginu Baldur’s Gate 2, krom toho se tato edice dočká i implementace přídavku Tales of the Sword Coast.

Čtěte také: Vybrali jsme nejlepší fantasy RPG všech dob. Zahrajte si na hrdiny

Tím ale výčet vylepšení zdaleka nekončí. Vývojáři slibují i rozšířený příběh, spoustu nových questů, a dokonce i nového společníka do party. Vše bude upraveno tak, aby hráčský zážitek byl i na iPadu co nejintenzivnější. Kupříkladu ovládání kamery bude velmi intuitivní a malé hráčské rozhraní z PC bude nahrazeno větším, které bude lépe odpovídat možnostem této platformy. Zatím na přístrojích Apple kralují již zmíněné casual hry, ale bude tomu tak s příchodem Baldur’s Gate: Enhanced Edition i nadále?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Legendární Baldur’s Gate vstává z mrtvých. Dostupná bude i pro iPad

Hide picture