Menu
FANZINE.cz
Recenze her

LEGO Piráti z Karibiku. Staňte se pirátem kostičkových moří

Tadeáš Kubů

Tadeáš Kubů

29. 5. 2011

OBR: Jack Sparrow se svým kloboukem!Recenze PC hry!Piráti z Karibiku se stali nezpochybnitelnou součástí našich filmových sbírek. Johnny Depp nás jako kapitán Jack Sparrow provedl již čtyřmi díly této série. Jak se ale povedl první velký přechod na herní konzole a PC? Na následujících řádcích se dozvíte náš verdikt!

OBR: Jack Sparrow a jeho přátelé na ostrově lidojedů

Jack na ostrově lidojedů od jeho obyvatel asi něco pochytil

V Disney si pro nás připravili, pro překvapení mnohých z nás, první hru s tématikou této filmové série, která se dočkala vydání na snad všechny zábavní konzole a PC. Lego hry vycházejí na svět jako jedna z nejčastěji vydávaných sérií, vždyť LEGO Star Wars: The Clone Wars jsme zpozorovali na pultech teprve nedávno.

Je pravdou, že předchozí hra byla příjemným překvapením, a tak jsme byli sami zvědaví, jestli se dobrodružství sledující příběh od Prokletí Černé perly po Na vlnách podivna povedlo minimálně stejně jako předchozí díl.

Jste-li skalním fanouškem Lego her, nebo pokud jste již nějakou z předchozích her hráli, jistě budete potěšeni skutečností, že se ve hře téměř nic nezměnilo, co se herních mechanismů týče. Opět budete skákat jak blázni, abyste rozšířili své konto mincí Lega a mohli si za ně koupit další postavičky a mnoho dalších bonusů, které vám tato hra nabízí.

Napnout plachty a vyplouváme!

Celým příběhem všech čtyř filmů vás stejně jako ve filmové sérii bude provázet Jack Sparrow, který ani v herní verzi není ochuzen o svou charakteristickou chůzi, která, ač se jedná o detail, dodává hře příjemný nádech skutečnosti. Tento vždy bude doprovázen až 7 dalšími společníky, což je také novinka oproti předchozím dílům.

Vzhledem k faktu, že hra opět oplývá mnoha schopnostmi přiřazenými pouze určitým postavičkám, tak byl vytvořen svět, kde jednoduše budete muset zapnout mozek a začít přemýšlet, kdy použít kompas Jacka Sparrowa, kterým můžete najít schované předměty, či Davyho Jonese a jeho posádku, kteří umí procházet zdí.

OBR: Jack Sparrow v Tortuze

Tento den si budete pamatovat jako den, kdy Vám kapitán Jack Sparrow málem utekl

Kromě Jacka v několika různých oblecích pak budete moci ovládat rovnou stovku postaviček ze světa Pirátů z Karibiku včetně Willa Turnera, Elizabeth Swannové, kapitána Bludného Holanďana ďábelského Davyho Jonese, ale také například němého pana Cottona s jeho papouškem a všech ostatních postav z původní trologie i z nejnovějšího filmu Na vlnách podivna jako je kapitán Blackbeard nebo jeho dcera v podání Penelopé Cruz.

Co hře nechybí je samozřejmě klasicky velmi vtipný příběh, který se do detailů drží své filmové předlohy. Postavičky, ač nepromlouvají a vyjadřují se pouze pantomimicky a huhňáním, dokážou rozesmát i při opakovaném zhlédnutí dané scénky, a zároveň tak je usnadněna hra pro ty z vás, kteří neumí anglicky, neboť to je jazyk univerzální.

Oproti předchozím dílům je novinkou soubojový systém, který byl obohacen zaprvé o souboje na úzkých lávkách, jako například v lanoví Černé perly, Bludného Holanďana a dalších lodí. Zároveň pak také oku lahodící vražedné pohyby, kterými je každá z postaviček vybavena.

Není to ale žádný Mortal Kombat. Když už vás omrzí Jackovo házení slupek od banánu pod nohy protivníkům, vytáhne tento mazaný pirát z ničeho nic láhev od rumu a praští s ní protivníka po hlavě a vy se opět budete za břicho popadat.

Lego i pro ty velké

Velkým plusem je stejně jako u Lego Star Wars grafika, která doznala jednoznačného zlepšení. Ať se budete procházet pirátským přístavem Tortuga, nebo se budete pokoušet obrátit Černou perlu dnem vzhůru, vše bude mít ten správný jas a propracovanost a bude pro oko velice příjemné sledovat, jak předměty lítají po palubě ze strany na stranu podle toho, jak se loď naklání.

Již od počátku Lego her byla také jejich velkou devízou hratelnost. Průměrná hrací doba, kterou budete procházet všech 20 hratelných úrovní je přibližně osm hodin. Zároveň je ještě umocněna chutí hru dokončit opravdu na 100%, takže hráče u monitoru udrží rozhodně nějaký ten den navíc.

OBR: Bludný Holaňďan

Neni to jen o hůmoru, Lego Pirates of the Carribean umí být i pěkně ponuré

Také je nutností ocenit ozvučení Lego Pirátů. Samozřejmě uslyšíte známé melodie z filmů, ale co je ještě příjemnější, že vývojáři si dali tu práci a dali jednotlivým lokacím správnou aktustiku. Tudíž když budete probíhat sklepem pod hospodou v Tortuze, uslyšíte tlumenou hudbu, která bude přicházet z parta nad vámi a takovýchto příjemných maličkostí objevíte jistě spoustu.

I zábava jednou končí

Jak je nutné zdůrazňovat u každé ze série Lego her, ať se téma Lega může zdát jakkoli dětské, věřte, že nejeden dospělý se bude upřímně smát, ale bohužel také nejeden hráč bude vzteky mlátit klávesnicí, když mu ten či onen hlavolam nepůjde rozlousknout, a nejenom proto.

Opomineme-li oproti předchozím dílům velmi dlouhé loadingy, tak některé hlavolamy bez nápovědy téměř nejsou možné rozlousknout. Stejně tak pokud budete chtít najít všechny Red Hats (tzn. Červené klobouky) symbolizující bonusy, které si můžete koupit, budete muset buď mít více štěstí než Jack Sparrow anebo si budete jednoduše muset najít jejich umístění na internetu.

OBR: Jack Sparrow jedoucí na pašíkovi

Je to hezké, ale trocha vepřového nás bohužel nazasytí

Kde hra také pokulhává je bohužel místy ovládání.  Jak jsem již říkal, mnoho postaviček je vybaveno zvláštními schopnostmi a ty bohužel přísluší na stejné ovládací tlačítko, kterým zvedáte a používáte předměty ležící v okolí. A tak místo toho, abyste vykopali poklad, tak bude Jack Sparrow mermomocí tahat z kapsy kompas a vy se nebudete moct hnout z místa, neboť lopatu sice budete mít, ale ať budete tlačítko či klávesu mačkat sebesilněji, nestane se nic.

Mezi minusy této hry je nutné připočíst i absenci možnosti zakormidlovat si nějakou loď. Po posledních Lego Star Wars, které byly řiditelnými vozítky přímo napěchovány, jednoduše není člun, kůň a prase na kterých se můžete projet, dostačující.

Verdikt

Lego Pirates of the Carribean rozhodně není možné nazvat zklamáním, ale oproti předchozímu dílu jsme očekávali víc. Částečnou furstraci pak umocňují i dlouhé načítací scény, které vás po delším hraní začnou nudit, a pak také ony nesrovnalosti v ovládání. Pokud se ale hrou necháte vtáhnout do světa Lega a přehlédnete těch několik nesrovnalostí, tak dostanete na oplátku několik velmi příjemně strávených hodin brouzdání se pirátským světem Lega.

Lego Piráti z Karibiku

Vývojář a vydavatel: Travellers Tale/ Disney/ Comgad

Platformy: PC, Xbox 360,PS 3, Wii, NDS, PSP

Multiplayer: pouze co-op na jednom PC

Česká lokalizace: Ne

Doporučená cena: 799 Kč – 1 299Kč

Hodnocení: 70%

Zápory: Absence kormidlovatelných lodí, chyby v ovládání, místy moc složité hádanky

Klady: Příjemná hratelnost, široká paleta postav, hudba, svět Lega, zábavné videosekvence

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LEGO Piráti z Karibiku. Staňte se pirátem kostičkových moří

Hide picture