Menu
FANZINE.cz
Recenze her

LEGO Star Wars 3: The Clone Wars. Zavítejte do davných časů a předaleké galaxie

Marek Jedinák

Marek Jedinák

19. 5. 2011

Star Wars se staly naprosto jedinečným kulturním fenoménem. Filmový kult se přenesl na ložní prádlo, batohy, ale také na monitory počítačů a LCD televize konzolistů a videoherních geeků. Zachoval si G. Lucas tvář, nebo znásilnil legendární ságu? Čtěte recenzi hry LEGO Star Wars 3: The Clone Wars!

Yoda, Anakin a Obi-Wan na titulní fotce hry LEGO Star Wars

Hlavní hrdinové dalších LEGO Star Wars Zdroj: Vydavatel hry

Vývojáři z Lucas Arts i nadále rozšiřují universum Hvězdných válek prostřednictvím videoher. Po zpracování celé šestidílné ságy v podobě LEGO Star Wars: The Complete Saga se vrhli na období mezi druhým a třetím dílem. Fanoušci se tak mimo jiné konečně dozví, kde se z ničehonic v Pomstě Sithů objevil třeba generál Griveous. Hra sama tedy bohužel odkazuje na mezi skalními příznivci série nepříliš oblíbený animovaný seriál o Klonových válkách a vychází z alternativní reality, podobně jako třeba knížka Star Wars: Omnibus.

Přečtěte si recenzi na hru Star Wars: The Force Unleashed II vyplňující mezery mezi III. a IV. epizodou!

Během kampaně se hráč ujme několika známých postav z prostředí Hvězdných válek, a na vlastní pěst tak bude mít možnost projít události již zmíněného kresleného seriálu. Každý z LEGO panáčků je obdařen speciálními schopnostmi.

Rytíři Jedi mohou pochopitelně ovládat sílu, kterou využívají třeba k odhazování nepřatelských droidů, k manipulaci s herními předměty (mohou  si třeba stavět mosty nebo budovat skokánky, jenž umožní dosažení jinak nepřístupných míst). Princip hry tedy spočívá ve vzájemné spolupráci a koordinaci týmu několika postaviček.

Kombinace Yody a klonů je téměř neporazitelná

Známé ikony celé série, droidi C3PO a R2-D2, umí otevírat zabezpečené zámky a otevírat dveře, se kterými by si neporadily ani čepele světelných mečů. Celá hra je tedy postavená na vzájemné spolupráci skupinky postaviček, což ji činí velice zábavnou. Na konzolích si hru můžete zahrát i ve dvou lidech. Obrazovka je pro oba dva hráče jednotná, v případě, že se však jedna z postaviček příliš vzdálí, obrazovka se diagonálně rozdělí na dvě nesouvislé části. Díky tomu není nutné na spoluhráče čekat.

OMG, to je pro dětičky, ne ?

Jakkoli to může připadat lidem přes dvacet zvláštní, hra i přes nálepku LEGO nemusí nutně zaujmout jen mladší generaci. Rozhodně nejde o jednoduchou arkádu, ve které by hlavním herním principem bylo přeskakování překážek.

Během kampaně musí hráč čelit celé řadě hlavolamů, které na první pohled nejsou vůbec jednoduché. V tom bohužel hra trochu selhává, jelikož jsou některé herní nápovědy často dosti neefektivní. Terčem hráčova hněvu se pak stávají herní ovladače.

Příběh je vyprávěn prostřednictvím videí, jejichž hlavními aktéry jsou jak jinak než herní postavičky. Dabingu se nedočkáte. Veškerá komunikace probíhá na bázi pantomimy. Někdy se snaží být až přehnaně vtipná, avšak svůj účel splňují na  jedničku. Velikou výhodu tento systém přinese neanglicky mluvícím hráčům. Ti si mají možnost užít hru naplno i přes jazykové mezery.

Greetings stranger, I am Bobba Fett!

Naproti tomu násilí je ve hře doslova tak akorát. Všechny nepřátele lze rozbít na nejmenší kostičky. Nepřáteli naštěstí nejsou jen battle droidi, ale také jejich lodě. Hra se snaží eliminovat jednotvárnost, takže si hráč zahraje třeba i za mistra Plo-Koona, v jehož lehké kosmické lodi okusí chuť vítězství nad obřím křižníkem. Jednotlivé mise jsou v celku různorodé. Mimo klasických soubojů s lightsabery jeden na jednoho je nutné čelit i výrazné přesile nepřátel. Fandové série si jistě vzpomenou na bitvu na planetě Geonosis.

Zabaví déle než na pár hodin

Tento typ her má oproti ostatním titulům výhodu především v otázce znovuhratelnosti. Díky penízkům, které v průběhu hraní vypadávají z nepřátel a jiných zničitelných předmětů, postupně získáváte měnu směnitelnou za nejrůznější vychytávky.

Po dohrání hry je možné znovu projet celý příběh, avšak klidně s jinými postavami. Prozradím, že si tímto způsobem lze zahrát i za charaktery znalé temné strany síly. Postav je celkem něco přes stovku.

Verdikt

Oproti předchozím LEGO Star Wars hrám jsou levely mnohem komplexnější, především pak z hlediska level designu, grafického zpracování a také různorodosti prostředí. V případě prvních her tohoto typu šlo spíše jen o dětské hříčky, avšak série her roste společně s příznivci a nyní už působí mnohem dospěleji. Výrazných změn doznala také grafika, které je mnohem propracovanější. Z celého portfolia LEGO titulů je jednoznačně nejlepší.

LEGO Star Wars 3: The Clone Wars
Žánr: Adventura
Vývojář: Lucas Arts
Distributor: ABC Data- výhradní distributor her Activision/Blizzard pro ČR a SK
Multiplayer: Ano
Platforma:PC, Xbox 360, PS 3,Nintendo 3DS, DS, WII, PSP
Česká lokalizace: NE
Doporučená cena: 899 Kč -1 299 Kč

Hodnocení: 75%

Klady: Star Wars, hudba,

Zápory: U nás nepopulární téma Klonových válek, občas příliš náročné a lineární

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LEGO Star Wars 3: The Clone Wars. Zavítejte do davných časů a předaleké galaxie

Hide picture