Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Lehátka – standardní provedení je minulostí

Mnoho lidí si pod pojmem lehátek stále pamatuje konstrukce založené na lehkém dřevěném rámu a látkovém sedadle. Zajímavé je, že je stále možné je najít v venkovních barech nebo v zahrádkách restaurací. Budování příjemného místa na mapě města je mnohem jednodušší a levnější než vytvoření vybavení vycházejícího ze stolů, židlí, pohovek a salonních prvků.

Dřevěná lehátka s látkovým sedákem se však už méně často vyskytují v soukromých zahradách nebo na terasách a balkonech. Zjistěte tedy, co momentálně nejčastěji vybírají nároční zákazníci.

Funkční lehátka pro náročné zákazníky

S ohledem na funkčnost a typ konstrukce můžeme lehátka rozdělit do dvou kategorií: základní a funkční. Čím se liší? Zaprvé, možností nastavení, např.:

  •  klasické zahradní lehátko – model bez nastavení úhlu náklonu, např. ve výši kolen, polohy sedadla atd. Uživatelé mají obvykle možnost ležet pouze na rovném nebo tvarovaném povrchu a případně nastavit opěradlo do polosedu. Jedná se o lehátka nejčastěji používaná u bazénů.
  • funkční zahradní lehátko – model, jehož design poskytuje mnoho možností pro přizpůsobení polohy sedadla, opěradla nebo nohou. Kromě toho existují různé typy područek, kapsy na nápoje a lahve a nastavitelné opěrky hlavy.

Spolehlivá konstrukce s velkou odolností

Hliníkový rám a plast – to zní jako recept na zařízení odolné proti povětrnostním vlivům. Stojí za zmínku, že moderní zahradní lehátka s hliníkovým rámem a plastovým sedákem (např. z polyuretanové síťoviny) se vyznačují velkou trvanlivostí. Jsou plně odolné proti nepříznivým povětrnostním podmínkám a zátěží. Jsou dokonale odolné proti:

  • slunečnímu záření,
  • vysoké vlhkost vzduchu,
  • extrémním teplotním výkyvům,
  • srážkám,
  • špíně,
  • nadměrnému využívání.

Vyplatí se tedy investice do lehátek vysoké třídy? Vzhledem k tomu, že by se mělo jednat o jednorázový nákup na několik let, je výběr vybavení od renomovaných výrobců jednoduše rozumný.

Stále stojí za to mít na skladě levné lehátko?

Ano, samozřejmě. Jedná se o relativně levné a spolehlivé kusy vybavení, které lze snadno skladovat – a to i na malém prostoru (např. v suterénu, garáži, skladišti nebo jen v kůlně). Budou perfektní, když přijde návštěva a budou chybět pohodlná sedadla pro každého. Kromě toho mohou být jedinou rozumnou alternativou na balkonech s omezeným prostorem, např. v panelácích.

Zajímá vás, jak vypadají moderní zahradní lehátka od renomovaných výrobců? Nabídka obchodu VidaXL je skvělou volbou, najdete zde jak modernistické kusy s inovativním designem, standardní dřevěná nebo plastová lehátka (např. k bazénu), tak i cenově dostupná řešení s lehkým a jednoduchým rámem..

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lehátka – standardní provedení je minulostí

Hide picture