Letní sci-fi novinky přináší tři tipy. Co doporučíte na letní žár vy?

Neoclovek Období letních prázdnin si už vesele pádí ke své první čtvrtině, zatímco knižní nakladatelství se rozhodla pro menší oddych. Přinášíme vám tři novinky a ptáme se vás, jakou sci-fi krásku byste doporučili zabalit k vodě i do letadla?

Neočlověk neboli "homo novus" z pera Zdeňka Páva. Zdroj: přebal knihy
Neočlověk neboli „homo novus“ z pera Zdeňka Páva. Zdroj: přebal knihy

Zdeněk Páv: Neočlověk

Výbor devatenácti povídek „českého  Philipa K. Dicka“, Zdeňka Páva, vás uhrane stejně jako příběhy světového sci-fi mága P. K. Dicka. Povídky můžete číst tak, že se necháte unést nespoutanou autorovou obrazností, kaleidoskopem bláznivých situací, a nebo za tím vším můžete hledat ještě něco dalšího, a o odpovědnost a námahu z tvorby se s ním podělit rovným dílem.

Vydalo nakladatelství Triton 1. července 2014.

vodní apokalypsaMikael Niemi: Vodní apokalypsa

V severním Švédsku celý podzim stále prší a v řekách stále stoupá voda. Nakonec stoupne natolik, že to nevydrží zdejší kaskáda přehrad: rozpoutá se peklo, vnitrozemské tsunami, které smete vše, co mu stojí v cestě. Tato tragédie zasáhne do života mnoha lidí: pilota vrtulníku, jenž se zrovna chystá spáchat sebevraždu, vyhořelé učitelky i zaměstnance elektrárenské společnosti. A jak to všechno dopadne? Zcela jinak než v hollywoodských filmech.

Vydává nakladatelství Moba 31. července 2014.

Star Treck: Smrt v ziměMichael Jan Friedman: Star Trek – Nová generace – Smrt v zimě

Loď Enterprise zůstala po incidentu v sektoru Typhoon zcela opuštěná. Polovina posádky dostala nové úkoly a kapitán Picard musí mimo jiné vybrat svého nového prvního důstojníka. Kdo mu ale shází nejvíc je jeho věrná přítelkyně doktorka Beverly Crusherová. Pořádně si to ale uvědomil až v moment, kdy byla prohlášena za nezvěstnou při práci pro charitativní projekt Federace.

Vydalo nakladatelství Laser-books 3. července 2014.

A co doporučíte ze světa sci-fi yy?

Letní sci-fi novinky přináší tři tipy. Co doporučíte na letní žár vy?
Ohodnoťte tento článek

2 Comments on Letní sci-fi novinky přináší tři tipy. Co doporučíte na letní žár vy?

  1. Mě leží na stole nový JFK 33 Soumrak světů. je to antologie povídek s vnitřními černobílími ilustracemi. 376 stran za 229 kaček – pohodové, oddychové čtení na léto.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.