×
FANZINE.cz

Letní sci-fi novinky přináší tři tipy. Co doporučíte na letní žár vy?

Neočlověk neboli "homo novus" z pera Zdeňka Páva. Zdroj: přebal knihy

Neoclovek Období letních prázdnin si už vesele pádí ke své první čtvrtině, zatímco knižní nakladatelství se rozhodla pro menší oddych. Přinášíme vám tři novinky a ptáme se vás, jakou sci-fi krásku byste doporučili zabalit k vodě i do letadla?

Neočlověk neboli "homo novus" z pera Zdeňka Páva. Zdroj: přebal knihy
Neočlověk neboli „homo novus“ z pera Zdeňka Páva. Zdroj: přebal knihy

Zdeněk Páv: Neočlověk

Výbor devatenácti povídek „českého  Philipa K. Dicka“, Zdeňka Páva, vás uhrane stejně jako příběhy světového sci-fi mága P. K. Dicka. Povídky můžete číst tak, že se necháte unést nespoutanou autorovou obrazností, kaleidoskopem bláznivých situací, a nebo za tím vším můžete hledat ještě něco dalšího, a o odpovědnost a námahu z tvorby se s ním podělit rovným dílem.

Vydalo nakladatelství Triton 1. července 2014.

vodní apokalypsaMikael Niemi: Vodní apokalypsa

V severním Švédsku celý podzim stále prší a v řekách stále stoupá voda. Nakonec stoupne natolik, že to nevydrží zdejší kaskáda přehrad: rozpoutá se peklo, vnitrozemské tsunami, které smete vše, co mu stojí v cestě. Tato tragédie zasáhne do života mnoha lidí: pilota vrtulníku, jenž se zrovna chystá spáchat sebevraždu, vyhořelé učitelky i zaměstnance elektrárenské společnosti. A jak to všechno dopadne? Zcela jinak než v hollywoodských filmech.

Vydává nakladatelství Moba 31. července 2014.

Star Treck: Smrt v ziměMichael Jan Friedman: Star Trek – Nová generace – Smrt v zimě

Loď Enterprise zůstala po incidentu v sektoru Typhoon zcela opuštěná. Polovina posádky dostala nové úkoly a kapitán Picard musí mimo jiné vybrat svého nového prvního důstojníka. Kdo mu ale shází nejvíc je jeho věrná přítelkyně doktorka Beverly Crusherová. Pořádně si to ale uvědomil až v moment, kdy byla prohlášena za nezvěstnou při práci pro charitativní projekt Federace.

Vydalo nakladatelství Laser-books 3. července 2014.

A co doporučíte ze světa sci-fi yy?2 Komentáře Letní sci-fi novinky přináší tři tipy. Co doporučíte na letní žár vy?

  1. Mě leží na stole nový JFK 33 Soumrak světů. je to antologie povídek s vnitřními černobílími ilustracemi. 376 stran za 229 kaček – pohodové, oddychové čtení na léto.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..