Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Léto plné fantazie: Vychází upíří romantika, Král orků i děsivé Asylum

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

24. 7. 2014

Někdo považuje za fantastické léto strávené na Tahiti, někdo zase na bitevním poli s orky. Pokud patříte do druhé skupiny, zapojte fantazii a ponořte se do červencových knižních novinek.

Trocha letní romantiky mezi lidmi a ostrozoubky nikdy neuškodí. Zdroj: přebal knihy

Letní romantika mezi lidmi a ostrozoubky nikdy neuškodí. Zdroj: přebal knihy

Sherrilyn Kenyon: Noční rozkoše

První kniha série Noční dravec. Vypadá jako upír, ale jeho cílem je chránit lidi, ne pít jejich krev. Za dva tisíce let nenašel Kyrián nikoho, kdo by v něm vzbudil touhu získat zpět svou duši a stát se znovu člověkem – dokud nepotkal Amandu. A když se ti dva štvou ulicemi New Orleansu, aby polapili smrtelně nebezpečného nepřítele, bojují také za to, aby dokázali uvěřit v pravou lásku a společnou budoucnost.

Vydalo nakladatelství Euromedia Group – Ikar dne 1. července 2014.

Král orkůR. A. Salvatore: Forgotten Realms – Změna I – Král orků

Nejistý mír mezi trpaslíky z Mitrilové síně a orky z nově ustanoveného království Mnohošíp, nemůže trvat dlouho. Orcké kmeny, které Obould sjednotil, začínají bojovat mezi sebou a Bruenor je odhodlaný dovést do konce válku, která ho málem. Bude ale zapotřebí něčeho víc než jen mečů a sekyr, aby byl v Páteři světa nastolen trvalý mír. Mocní na obou stranách možná budou nuceni změnit způsob, jakým na sebe navzájem nahlížejí.

Vydalo nakladatelství Fantom Print v červenci 2014.

Chloe Neill: Kousnutí páteční noci

Druhá kniha série Upíři z Chicaga. Deset měsíců poté, co upíři odhalili smrtelníkům svou existenci, si coby celebrity užívají pozornost hodnou hollywoodských hvězd. Jakmile se však lidé dozvědí o jejich Mejdanech, kde upíři hodují na smrtelnících, začnou obyvatelé města brousit kůly. Nyní záleží na novopečené upírce Merit, aby se znovu spojila se svou snobskou rodinou a fungovala jako prostředník mezi lidmi a krvesaji…

Vydalo nakladatelství Fantom Print dne 8. července 2014.

AsylumMadeleine Roux: Asylum

První kniha série Asylum. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu a postupně je přepadají noční můry a nevysvětlitelné události, Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě zde. Ústav totiž ukrývá klíč k velmi temné minulosti…

Vydává nakladatelství Jota dne 16. července 2014.

A jaký fantasy svět okupujete během prázdnin vy? Napište nám do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Léto plné fantazie: Vychází upíří romantika, Král orků i děsivé Asylum

Hide picture