Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Letopisy Narnie se dočkají další filmové adaptace. Na řadě je Stříbrná židle

Simona Nyitrayová

Simona Nyitrayová

22. 10. 2013

FOTO: Narnia: Voyage of the Dawn treaderProdukční společnost The Mark Gordon Company podepsala smlouvu na scénář podle čtvrté knihy z této pohádkové ságy. Slibuje zapojení nejtalentovanějších filmařů a věrnost předloze.

FOTO: Narnia: Voyage of the Dawn treader

Návrat do Narnie se blíží. Zdroj: distributor filmu

Dne 1. října tuto zprávu oficiálně oznámili šéf společnosti Mark Gordon a Douglas Gresham, nevlastní syn a dědic slavného autora ságy, C. S. Lewise. Chtějí společně vytvořit věrnou adaptaci příběhu z Narnie a převést ji na plátno pro miliony fanoušků knih i dosavadních filmů na celém světě.

Po velkém úspěchu první části s názvem Lev, čarodějnice a skříň (2005) vzniklo první pokračování, Princ Kaspian (2008), avšak s rozhodně menším ohlasem. Společnost Walt Disney Pictures proto zcela odstoupila od Letopisů Narnie a další sequel, Plavbu Jitřního poutníka (2010), mělo už pod záštitou studio 20th Century Fox.

Dlouhá odmlka ze stran filmových tvůrcú vedla k dohadúm, jestli se dalšího dílu vůbec dočkáme a v jaké podobě. Celosvětové tržby z prvních tří filmů, přesahující 1,6 miliardu dolarů, ale zřejmě byly motivací pokračovat dál v přenášení magické Narnie na filmové plátno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letopisy Narnie se dočkají další filmové adaptace. Na řadě je Stříbrná židle

Hide picture