Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Letošní KomiksFEST! nebude jen o komiksech

Redakce

Redakce

25. 10. 2010

OBR: Výřez plakátu KomiksFESTu!Rok utekl jako voda a my se konečně dočkali dalšího KomiksFESTu!. Pátý ročník festivalu všem milovníkům komiksu přinese výstavy, filmy, divadla a samozřejmě tuny nových komiksů. Největší komiksový festival v České republice můžete navštívit už od 30. října, své brány akce uzavře 6. listopadu 2010. Jako každý rok i letos budou jednotlivé výstavy roztroušeny po celé Praze, takže si při konzumaci kultury ještě zasportujete.

OBR: Plakát letošního KomiksFESTu!

Plakát festivalu KomiksFEST! 2010

Motto festivalu KomiksFEST! zní „komiks unlimited“ a jím se také bude řídit po celou dobu konání. Můžete si tak vybrat z akcí na patnácti různých místech přesně tu, která vám nejvíc sedí. Nabídka je bohatá, organizátoři lákají například na výstavu M. A. D. – Snové krajiny komiksu, kdy se můžete procházet místnostmi, které si upravili výtvarníci dle vlastního vkusu. Další zajímavostí je výstava 23 polí vytvořená speciálně pro KomiksFEST!. Spolupracovalo na ní několik výtvarníků a vytvořili tak spontánně se rozvíjející asociativní příběh.

Letošní KomiksFEST! nabízí nejen výstavy, ale také filmová díla, která jsou však s komiksem úzce propojená. Organizátoři lákají na zbrusu nový snímek kontroverzního humoristy Billa Plymptona Idiots and Angels, další žhavou novinkou je promítání ukázek z připravovaného filmu dle komiksové předlohy – trilogie Alois Nebel.

Aby toho nebylo málo, v rámci komiksového festivalu zavítáte i do divadla. Na programu je totiž několik divadelních adaptací komiksů jako Velké putování Vlase a Brady dle předlohy Františka Skály. KomiksFEST! je však stále hlavně o nových komiksech, což dokazuje i množství autogramiád a prezentací nově vydaných knih. Komiksoví labužníci si tak už jistě brousí zuby na druhý díl knihy 130 s podtitulem Hodní zlí a oškliví od Nikkarina, Kouli a krychli od Jaromíra Plachého nebo novinku Lesby k pohledání od známé autorky Rodinného ústavu Alison Bechdelové. Pomyslným vrcholem bude výroční speciál revue Aarg!, která slaví deset let své existence.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letošní KomiksFEST! nebude jen o komiksech

Hide picture