Menu
FANZINE.cz
Technologie

LG Optimus 2X má jisté prvenství mezi telefony se dvěma jádry

Redakce

Redakce

5. 3. 2011

Minulý rok byl ve znamení chytrých telefonů s procesorem, který měl jen jedno, byť poměrně výkonné jádro. Tento rok bude ve znamení jader dvou.  Prozatím to sice moc nevypadá, že by se společnosti snažily o velkou změnu, ale první průkopník se dere ven, je jím Optimus 2x.

Díky výkonu bude Optimus skvělý i pro hraní her Zdroj: nvidia.com

Pokud se poohlédneme za rokem 2010, nebude problém najít chytré telefony s jednojádrovým procesorem. Byla to ohromná móda, která z části neustále přetrvává. Vývoj však nelze zastavit, a proto nám letos výrobci začnou servírovat nabušený výkon ve formě jader dvou.

Optimus 2x pojede na Androidu 2.2 Froyo, ale LG sama oznámila, že s upgradem na nový Gingerbread samozřejmě počítá, šalamounsky však neřekla kdy. Telefon by měl být v České republice dostupný začátkem druhého čtvrtletí 2011 za doporučenou cenu 12 000 Kč.

Optimus 2x bude nabízet mnoho skvělých funkcí Zdroj: lg.com

Prvním průkopníkem ve smartphonech se dvěma jádry je tedy společnost LG, která nedávno oficiálně představila svůj nový model chytrého telefonu Optimus 2x. Nový přístroj bude osazen již zmiňovaným dvoujádrovým procesorem Nvidia Tagra 2 na frekvenci 1 GHz. Výkon bude rozvržen tak, že pokud budete mít zapnutý jen operační systém, nebude potřeba tak velkého výkonu, a tudíž bude jedno z jader vypnuté, ale hned při spuštění například hry nebo nějaké náročnější aplikace se spustí automaticky i druhé jádro, což bude šetrné k baterce, aniž by to mělo negativní efekt na výkon.

Zobrazovací jednotkou bude 4 palcový WVGA displej, který zajistí skvělé efekty například při hraní her. Vnitřní kapacita telefonu by měla být skvělých 8 GB, takže se nebudete setkávat s problémy málo místa pro aplikace, to ale u telefonu v této cenové relaci považuji za standard. Rozšíření paměti je stanoveno na skvělých až 32 GB pomocí microSD karty.

O přístup na internet se postará již standardní EDGE/GPRS přijímač a podpora wifi, ale to je v dnešní době u moderních telefonů spíše základ. Tou podstatnější věcí je díky vysokému výkonu bezproblémové a rychlé prohlížení webu a díky podpoře Flashe i přehrávání videa přes internet.

Na zadní straně naleznete fotoaparát s 8 Mpx, který jistě oceníte nejen při focení, protože bude schopen natáčet i 1080p video a zároveň bude samozřejmě telefon schopen i toto video přehrát. Přední strana bude osazena 1.3 Mpx fotoaparátem, který bude skvělý pro video hovory. Telefon také obsahuje HDMI přístup pro připojení k televizoru, který se bude hodit na například právě pořízené fotografie či video.

Design bude moderní a líbivý Zdroj: lg-phones.org

Vzhledem k výkonu telefonu je více než jisté, že zvládne HD video v podobě filmů nebo náročné hry, které se díky konkurenčnímu SE Xperia Play objeví na Marketu hned po vydání. Ohromný výkon zajišťuje bezproblémový chod multitaskingu, jenž si skvěle rozdělí aplikace. Ty na popředí bude mít na starosti jedno jádro a právě nepoužívané zase druhé.

Pokud vše bude, tak jak LG slibuje a opravdu telefon pojede plynule, jistě si Optimus 2x zaslouží oprávněnou pozornost mnoha zákazníků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LG Optimus 2X má jisté prvenství mezi telefony se dvěma jádry

Hide picture