Menu
FANZINE.cz
Technologie

LG Optimus 3D, třetí rozměr pro každého?

Jan Kouba

Jan Kouba

23. 7. 2011

OBR: LG Optimus 3DSpolečnost LG vyrukuje na trh s unikátním mobilem LG P920 Optimus 3D. Jak název napovídá, jedná se o telefon s 3D displejem, pod stylovým pláštěm však ukrývá i jiné vychytávky.

FOTO: telefon p920

Mobilní telefon s 3D LG p920 Optimus 3D. Zdroj: výrobce

Kouzlo 3D rozměru prosakuje do všech zobrazovacích zařízení. Jelikož je však největším tahákem 3D bez brýlí, vlna inovace se přesouvá na menší displeje, protože to dovolují momentální technologie. A kam jinam směřovat trojrozměrný prostor než na pidi displeje mobilních telefonů?

Mobilní telefony jsou v dnešní době již nepostradatelnou součástí člověka a je tedy logické, že se firmy, jako jsou LG a HTC, rozhodly přinést inovaci. Mobilní telefon LG Optimus 3D je velice podobný svému konkurentovi HTC Evo.

Pod kapotou má LG Optimus duální procesor Texas Instruments OMAP4 s pamětí 512MB RAM, který by měl být podle výrobců nejrychlejší na trhu. Již dlouho platí, že mobilní telefony jsou spíše multifunkční zařízení s mnoha možnostmi, proto má LG Optimus 3D 5 mpx stereoskopický foťák, který umí i stereoskopicky natáčet. Rozlišení v duálním módu je 720p a v 2D dokonce full HD 1080p.

HTC Evo 3D

Konkurenční mobil HTC Evo umí též 3D. Zdroj: htc.com

Operační systém telefonu je modifikovaný OS Android. Samozřejmě nechybí možnost 3D zobrazení vypnout. Telefon disponuje HDMI portem pro okamžité přehrávání fotek do PC. Displej má rozlišení 480 x 800 a dle dostupných informací dosahuje skvělé ostrosti, ale zaostává co se týče barevné hloubky.

Přečtěte si také, proč nejsou 3D televize takový hit, jak se předpokládalo!

Zda budou 3D telefony žádané se dozvíme již brzo. Zatím se 3D tváří jako samoúčelná zbytečnost, o kterou mají zájem jen hrstky lidí. Cena pohybující se kolem 15 000 Kč není malá, a tak můžeme jen doufat, že 3D zaujme smysluplné místo na poli multimédií…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LG Optimus 3D, třetí rozměr pro každého?

Hide picture