×
FANZINE.cz

Listopadové knižní fantasy novinky potěší novými díly oblíbených sérií

Jody Revensonová - Harry Potter - Panoptikum postav
Nevyznáte se v hrdinech z příběhů o Harry Potterovi? Panoptikum púostav vám pomůže! Zdroj: výřez knižní obálky.

Předposlední měsíc letošního roku byl k milovníkům literární fantastiky štědrý. Fanoušci domácí i zahraniční fantasy si užijí návrat Agenta JFK od Žambocha, Skleněného trůnu od Maasové, Flanaganova Bratrstva i další knihu o Harry Potterovi.

Richelle Mead: Třpytný dvůr

Richelle Mead: Třpytný dvůr
Zdroj: knižní obálka.

Třpytný dvůr: škola a zároveň výnosný podnik. Přicházejí sem chudé dívky z celého Osfridu, aby se zdokonalily ve finesách společenského chování. Jedině tak budou moci uzavřít sňatek s bohatým a mocným mužem z Adorie, Nového světa. Hraběnka Adelaide se tomuto pravidlu vymyká, ta už díky svému původu vybrané způsoby ovládá. Přesto přichází do Třpytného dvora přestrojená za služku, aby později mohla v Adorii začít nový život.

Daří se jí utajit svou identitu před všemi, jen ne před okouzlujícím Cedrikem Thornem, synem bohatého majitele Třpytného dvora. Když Adelaide zjistí, že také Cedric skrývá velmi nebezpečné tajemství, společně vymyslí plán, jak z jejího podvodu vytěžit maximum. Komplikace na sebe ale nenechají dlouho čekat – nejprve je třeba překonat zrádné moře mezi Osfridem a Adorií, kde pak Adelaide padne do oka budoucímu guvernérovi.

A jako by to všechno nestačilo, mezi Adelaide a Cedrikem to pořádně jiskří – a pokud toto jiskření přeroste v plamen, hrozí Třpytnému dvoru skandál a oni dva budou vyhnáni do divoké nezmapované země…

Vydalo nakladatelství Domino 2. listopadu 2016.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..