×
FANZINE.cz

Listopadové knižní novinky – fanoušky potěší děsivé i dobrodružné

V knize nazvané Hnízdo světů představuje Marek S. Huberath hodně přísný kastovní systém. Zdroj: výřez knižní obálky.

Listopadové novinky knižní science fiction a hororu přinášejí nebezpečné výlety do alternativní historie či do mrazivého kosmu. Zvědavé čtenáře čekají vesmírné bitvy, intriky meziplanetárních císařství, děsivé příšery i mimozemšťané.

Jaroslav J. R. Tylich: Povídky pověstiny – Lily a Magor 2. díl

Jaroslav J. Tylich: Povídky pověstiny 2 - Lily a Magor Pokračování střeleného příběhu na hraně sci-fi, fantasy, grotesky a vonnegutovského pop-artu, v němž jako v každé nejlepší knížce nechybí pořádná zombie-apokalypsa!

Vydalo nakladatelství Formal group 2. listopadu 2021.

Richard Eidenmann: Ve jménu měRichard Eidenmann: Ve jménu mě

Akční horrorové military-fantasy z dob, kdy Římané válčí v Británii s barbary i démony, zatímco v daleké Judeji se zrodil muž zvaný Ježíš Nazaretský… Strhující, drsné a krvavé fantasy zasazené do časů římského pokusu o kolonizaci Britonských ostrovů je plné akce, dobrodružství, soubojů i velkolepých bitev s lidmi i ďábelskými stvořeními a démony z nejtemnějších nočních můr pozdního starověku.

Tragický příběh centuriona Marka, který se po strašlivých životních zážitcích mění z veselého mládence v až magicky neohroženého a snad i nesmrtelného brutálního válečníka, se pozoruhodným způsobem propojuje nejen s osudem slavné vůdkyně barbarských britonských kmenů Boudicy a jejích dětí, ale i s originálně odvyprávěným příběhem života i smrti toho, který právě v oněch časech začal vykládat své učení na zcela opačné straně tehdy známého světa — člověka zvaného Ježíš Nazaretský, král židovský…

Vydalo nakladatelství Formal group 3. listopadu 2021.

Marek S. Huberat: Hnízdo světů

Marek S. Huberat: Hnízdo světůPředstavte si svět, kde panuje extrémně silný kastovní systém – každý člověk má svoji barvu, pravé a nepravé jméno a předem daný způsob smrti. Váš sociální status je určen barvou vlasů a každých 35 let se musíte přestěhovat na nový kontinent, kde se váš status změní.

Pro Gaveina s Ra Mahleiné znamená přesun velikou šanci, ale oddělená cesta letadlem a lodí se pro ně stane noční můrou. Pak se však objeví kniha, která může odpovědět na všechny otázky, ale také otevřít bránu šílenství. Jmenuje se „Hnízdo světů“.

Vydalo nakladatelství Triton 3. listopadu 2021.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..