Menu
FANZINE.cz
Literatura

Listopadové knižní sci-fi novinky od military až po dystopii

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

27. 11. 2014

Mikuláš a Santa Claus již okupují pulty supermarketů, advent rozehřívá plamenomety na zapálení svíček a nakladatelé přinášejí knižní sci-fi novinky. Čeká vás Průlom a Na konci apokalypsy, Plásty jsou totiž v ohrožení.

Knížka, kterou s sebou budete chtít mít na konci apokalypsy Zdroj: přebal knihy

Knížka, kterou s sebou budete chtít mít na konci apokalypsy. Zdroj: přebal knihy.

PrůlomMyke Cole: Průlom

Velké Znovuprobuzení se nerodilo v poklidu. Po celé zemi se v lidech všech národností budí magie. Spolu s ní v sobě tito „Napojení“ nalézají děsivé schopnosti: přivolat bouřku, nechat ožít mrtvé, podpálit všechno jediným dotekem.

Ti, v nichž se Projeví magie, si budou muset vybrat: stanou se ovčáckým psem a budou hlídat stádo, nebo vlkem, který stádo sežere?

Vydalo nakladatelství Fantom Print 12. listopadu 2014.

Josef Pecinovský: Plástev v ohrožení

Volné pokračování knihy Plástev jedu. Plástev A30 není příjemným místem pro život. Navíc ji ohrožuje nádor hnědého moru. Existuje ovšem muž, který je schopen toto neštěstí odvrátit. Jmenuje se Kastor Clark a před určitým časem unikl z plástve. Ani jeho neobyčejné schopnosti však nedokážou zabránit totálnímu výpadku centrálního systému. To dokáže jen Cornelius Zrada, jenže ten zmizel…

Vydává nakladatelství Epocha 25. listopadu 2014.

Na konci apokalypsyIvan Adamovič: Na konci apokalypsy

To nejlepší z české sci-fi povídky od poloviny 80. let do žhavé současnosti. Legendární povídky Ondřeje Neffa a Jaroslava Veise, vzestup kyberpunku v Čechách ve znamení Jiřího W. Procházky a záznam o jeho skonu z pera Jiřího Pavlovského.

U nás dosud nepublikovaná exilová povídka Nikolaje Terleckého. Kulhánkovská vypalovačka od Štěpána Kopřivy a nelítostná military sci-fi populárního Miroslava Žambocha. Prostě to nej!

Vydalo nakladatelství Albatros 12. listopadu 2014.

Veronica Rothová: Čtyřka – divergentní povídky

Zdroj: knižní přebal.

Zdroj: knižní přebal.

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce.

Ani nová frakce však není bez problémů. Pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly a skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí.

O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.

Vydává nakladatelství CooBoo v listopadu 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Listopadové knižní sci-fi novinky od military až po dystopii

Hide picture