Menu
FANZINE.cz
Literatura

Listopadové knižní sci-fi novinky – Star Wars, Divergent a Minecraft

Olga Buriánková

Olga Buriánková

24. 11. 2015

V listopadu se začíná chystat předvánoční literární překvapení pro všechny milovníky science fiction. Encyklopedie Star Wars – úžasný průvodce světem Hvězdných válek, stejně jako povídky ze světa Divergence nebo reality PC hry Minecraft.

Nové vydání románu Měsíční prach A. C. Clarka - jednoho z klasiků žánru. Zdroj: knižní obálka.

Nové vydání románu Měsíční prach A. C. Clarka – jednoho z klasiků žánru. Zdroj: knižní obálka.

T. Diterlizzi, R. McQuarrie: Star Wars – Dobrodružství Luka Skywalkera, rytíře Jedi

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Tento klasický příběh o boji dobra a zla, odehrávající se v předaleké galaxii, se ve své době okamžitě stal kulturním fenoménem a inspiroval celou generaci milovníků příběhů i jejich vypravěčů. Původní trilogie Star Wars nyní znovu ožívá v této pozoruhodné obrazové knize, kde vyprávění uznávaného autora Tonyho DiTerlizziho doplňují věhlasné malby Raplha McQuarrieho, legendárního konceptuálního umělce, který stojí za filmy Nová naděje, Impérium vrací úder a Návrat Jediho.

Konceptuální malby a skici, poprvé vydané v této obrazové knize, spolu s citlivým převyprávěním příběhu o cestě Luka Skywalkera, venkovského kluka z Tatooinu, jenž se stane rytířem Jedi, tvoří okouzlující kombinaci, která upoutá fanoušky Star Wars všech věkových kategorií a potěší i budoucí čtenáře.

Vydalo nakladatelství CooBoo 9. listopadu 2015.

Jana Rečková: Virtuální vrazi

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

V ponurém světě, sešněrovaném přebujelými předpisy a zákazy, dává mnoho lidí přednost pobytu ve virtuální realitě. Mladí tvůrci světů, bratři Gezové, se tak řízením osudu ocitají v roli nechtěných odpůrců režimu, který už lidem bere i poslední drogu…

Tou je nekonečná proměnlivost virtuálních světů. Právě zde se skrývá před osudem Tajn, jehož rodina byla kdysi rozprášena a uvězněna. Nyní je z něj vládce i ničitel bájných světů a jediné, co od života chce, je porazit strašlivou Nessie. Ovšem s virtuálními světy není něco v pořádku a Tajn bude muset odhalit nejen tajemství záhadné Jetelky, ale i způsob, jak proniknout do fyzického světa dřív, než vše pohltí zkáza…

Jana Rečková předvádí jako již mnohokrát svůj talent a všestrannost, s níž, podobna svým hrdinům, prostupuje světy fantastiky a splétá fascinující, napínavý děj plný zvratů.

Vydalo nakladatelství Epocha 15. listopadu 2015.

Kolektiv autorů: DivergentCzech

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

V knížce DivergentCzech najdete světy, v kterých řádí choroby krve, kde je mluvení bráno za přežitek, a když se vám moc rozbuší srdce, třeba jen z radosti, je to taky špatně. Budete číst příběhy o lásce na ten nejpodivnější možný způsob. Křehké, něžné, akční, ale i strašidelné. Budete se bát, ale i vztekat nad hlavními hrdiny jako v každé jiné knize, jen tentokrát bude každé písmenko původní české.

Zkrátka a dobře je to soubor těch devíti nejlepších divergentních povídek z naší literární soutěže! Texty, které popisují váš divergentní svět a vyjadřují vaši představu divergence, odlišnosti či čehokoliv jiného, co jste si pod tímhle slovem představili.

Autoři: Ilka Pacovská, Helena Drdlová, Dominika Vaňková, Barbora Janovská, Alžběta Komrsková, Simona Michálková, Olga Prokešová, Kateřina Ševčíková, Sára Hofbauerová.

Vydalo nakladatelství CooBoo 16. listopadu 2015.

Walt Disney: Star Wars – Knížka na celý rok

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Vydejte se s námi prostřednictvím této knihy do vesmíru ságy Star Wars! Najdete v ní spoustu zajímavostí, například přehled deseti nejslavnějších zloduchů a deseti nejlepších soubojů z filmů, popis špičkových letounů, které brázdily galaxii, plakáty z Epizody VII Síla se probouzí a spoustu další zábavy!

Vydalo nakladatelství Egmont 18. listopadu 2015.

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů

Soubor povídek slavných autorů k 50. výročí vysílání první epizody kultovního seriálu Pán času (Doctor Who) je nabitý překvapivými zápletkami, které se odehrávají na možných i nemožných místech vesmíru, je plný humoru a samozřejmě Doktorů!

Každá povídka představuje jednu z inkarnací Pána času. Jednou nás zavede do starověkého Babylonu, podruhé na planetu vytvořenou podle vzoru Las Vegas, jindy na vesmírnou stanici v podobě obřího stromu.

Vydalo nakladatelství JOTA 18. listopadu 2015.

A. Bray, K. Dougherty, C. Horton, M. Kogge: Star Wars – Absolutně všechno, co potřebujete vědět

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Úžasný průvodce světem Hvězdných válek! Kniha, která tě detailně provede světem Hvězdných válek. Představí ti jednotlivé postavy, planetární systémy, lodě i vesmírné stanice, příšery, droidy a spoustu dalšího.

Zodpoví ti i takové otázky jako například:

– kdo čistí podlahu na Hvězdě smrti,

– kolik droidů nese jedna bitevní loď Obchodní federace,

– jakou přezdívku dostal mladý Luke Skywalker na Tatooinu,

– kde Jabba Hutt drží žáby, které tak rád jí a mnoho dalších!

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Vydá nakladatelství Albatros Media 23. listopadu 2015.

Amy Tintera: Reset 2 – Rebel

Byla jsem mrtvá 178 minut.

A nehodlám zemřít znovu.

Je načase, aby se z resetů stali rebelové.

Vydá nakladatelství Egmont 24. listopadu 2015.

Michael Peinkofer: Hvězdní rytíři – Pevnost ve vesmíru

Jmenují se Ben, Sammy a Mia – a stali se z nich Hvězdní rytíři! Na planetě Zemi jsou jen obyčejnými školáky, v dalekém vesmíru ale musí čelit temnému hraběti Atroxovi a armádě jeho robotů – robotroxů. Bojují za pravdu a spravedlnost – a za světlo hvězd!

Když se Ben, Sammy a Mia jednoho večera sejdou, aby prozkoumali starou vilu na kraji města, netuší, že jsou sledováni – mimozemským robotem! Vesmír je totiž v nebezpečí… a potřebuje pomoc Hvězdných rytířů!

Vydá nakladatelství Fragment 26. listopadu 2015.

Zdeněk Řehák: Hra o nežádoucí

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Nikdo už neví, jak Hra vznikla a že vůbec existuje, ani to, jak lidstvo žilo v dávné minulosti. Nyní je sešněrováno předpisy a strachem. Z obavy, aby se nestali NEŽÁDOUCÍMI, všichni ve Městě řídí každý svůj krok Naplno a s Maximálním úsilím.

Jenže po generace nastřádaná frustrace, umocněná brutálními vraždami a temným tajemstvím, musí jednou vybuchnout a lidstvo zatouží znovu objevit svět za hranicemi krutého řádu. Román v sobě spojuje nejen to nejlepší ze sci-fi, ale i z lékařských thrillerů a svébytných antiutopií.

Vydá nakladatelství Epocha v listopadu 2015.

Arthur C. Clarke: Měsíční prach

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Měl to být jen rutinní výlet turistickým člunem zkonstruovaným k vyhlídkovým jízdám po prašném povrchu Moře žízně. I v 21. století však příroda na Měsíci skrývá mnohé neznámé hrozby a toho dne jedna z jejích zákeřných pastí sklapne. Prašný vír strhne Selené i s posádkou a pasažéry do hlubin.

A začíná napínavý boj za záchranu. Boj s nemilosrdnými přírodními zákony. Boj s časem a lidskou psychikou v ohrožení života. Boj o přežití, jenž je veden nejen na palubě člunu Selené, ale i na povrchu, kde se rychle rozjíždějí záchranné práce…

Raný román velmistra žánru Arthura C. Clarka je krátkým, přímočarým a dodnes čtivým příběhem o lidském odhodlání navzdory nástrahám přírody. O odhodlání, které člověka nutí překračovat hranice a za jakýchkoli okolností bojovat o život, ať už svůj nebo ostatních.

Vydá nakladatelství Laserbooks v listopadu 2015.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Listopadové knižní sci-fi novinky – Star Wars, Divergent a Minecraft

Hide picture