Menu
FANZINE.cz
Literatura

Listopadové sci-fi novinky: Dorazí chřipková Pandemie i Pátá vlna

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

21. 11. 2013

OBR: Pátá vlna Začíná období chřipek, pro hypochondry proto doporučujeme Pandemii. A pro ještě větší hypochondry Transmetropolitan a jeho Lék. A pokud se budou nemoci šířit dál, nezbývá než to vyřešit po svém – plameny. Galaxie i Nebe jsou v listopadu v plamenech. 

OBR: Transmetropolitan 9 - LékWarren Ellis, Darick Robertson: Transmetropolitan 9 – Lék

Jde do tuhého. Zuřivý reportér Spider Jerusalem přišel o práci i o všechno, co měl, mozek mu ničí nevyléčitelná choroba a v patách má nájemné vrahy, které si platí samotný prezident Spojených států. I tak má ale Spider úsměv na tváři a v srdci smích. Proč? Protože společně se svými ohavnými asistentkami narazil na pořádně prohnilou stopu, kterou za sebou prezident nechal. Protože skládanka podvodů a vražd se dá konečně složit. A protože Spider má na své straně pravdu a ztratit už nemá co.

Komiks vydává nakladatelství BB Art dne 20. listopadu 2013.

Michael Grant: BZRK Reloaded

Druhá kniha série BZRK. Celý BZRK včetně Noaha a Sadie je po poslední bitvě s dvojčaty Armstrongovými v troskách. Ve Vincentových roztříštěných vzpomínkách se skrývají děsivá tajemství. Broučák ovládl prezidentčin mozek, jenže hra s lidskou příčetností je velmi nebezpečná a následky se snadno vymknou kontrole. Navíc si Broučák nemůže dovolit dvojčata Armstrongova zklamat. Svět v nanu je pořád stejně děsivý a nevypočitatelný, ale zdi, za nimiž se ukrývá, se pomalu začínají hroutit.

Vydává nakladatelství Albatros Media – CooBoo v listopadu 2013.

OBR: ment 14: Nebe v plamenechEmmy Laybourne: Monument 14 – Nebe v plamenech

Druhá kniha série Monument 14. Svět neskončil… Ještě ne. V pokračování se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele. Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra.

Vydává nakladatelství Baronet dne 5. listopadu 2013.

Ben Counter: Warhammer 40 000 – Galaxie v plamenech

Třetí kniha série Horovo kacířství. Když se vojevůdce Horus zotavil ze svých strašlivých zranění, vytáhl s vítězícím říšským vojskem proti vzbouřené planetě Ištvan III. Přestože jsou vzbouřenecké síly rychle rozdrceny, Horova zrada je konečně odhalena poté, co je planeta vybombardována virovými pumami a Hvězdná pěchota se v trpkém boji obrátí proti svým válečným bratrům.

Vydává nakladatelství Polaris v listopadu 2013.

OBR: Pátá vlnaRick Yancey: Pátá vlna

První kniha série Pátá vlna. Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu. Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije.

Vydává nakladatelství Baronet dne 13. listopadu 2013.

František Kotleta: Perunova krev 1

Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět.

Vydává nakladatelství Epocha v listopadu 2013.

OBR: PandemieJana Vagner: Pandemie

To, co začalo jako docela obyčejná sezonní chřipka, rychle přeroste v katastrofu. Do infikovaných měst vstupují regulérní vojska, je vyhlášena karanténa a obklíčená města začínají rychle vymírat. Šestatřicetiletá Aňa a její rodina, manžel Sergej a šestnáctiletý syn Míša, bydlí v malém domě za Moskvou. Jen díky tomu jsou ještě naživu. Aby mohli přežít, musí odtud neprodleně a co nejdál pryč. Jediné místo, které připadá v úvahu, je malé zamrzlé Vongozero s loveckým domkem uprostřed liduprázdné tajgy.

Euromedia Group – Knižní klub dne 4. listopadu 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Listopadové sci-fi novinky: Dorazí chřipková Pandemie i Pátá vlna

Hide picture