Menu
FANZINE.cz
Literatura

Listopadové science fiction, dystopické či mysteriozní knižní novinky

Olga Buriánková

Olga Buriánková

29. 12. 2019

Knižní nakladatelství myslela předposlední měsíc letošního roku nejen na ctitele fantasy, ale také na fanoušky dalších knižních žánrů. V listopadu si tak užijí i milovníci vesmírných bitev, tajemných příběhů nebo temné budoucnosti.

Eva Grestenbergerová: Zlo je rodu mužského

eva-grestenbergerova-zlo-je-rodu-muzskehoPředstavte si život v dokonalém míru. Bez nemocí, válek, násilí a strachu. Vítejte na Kontinentu, v nejbezpečnějším státě v historii lidstva. Stačilo tak málo – svěřit budoucnost ženám. Nepocházelo snad strašlivé zlo minulosti právě od mužů? Na Kontinentu jsou pod přísným dohledem, sebemenší náznak agrese se v zárodku likviduje a většina žen muže ani nevídá. Zdá se, že se není čeho bát…

Do chvíle, kdy rovnováhu naruší násilná smrt výstřední hlavy státu. Dystopický román o světě, kterému vládnou ženy, je prvotinou nadějné české autorky.

Vydalo nakladatelství Pointa 11. listopadu 2019.

Dan Green, David Lyttleton: Mýty a legendy pro unavené rodiče a jejich dětiDan Green, David Lyttleton: Mýty a legendy pro unavené rodiče a jejich děti

Na stránkách bohatě ilustrované knížky Dana Greena ožívají starobylé mýty a legendy z celého světa. Tradiční příběhy vyprávěné netradiční formou seznamují čtenáře s duhovými hady, kyklopy, draky i odvážnými hrdiny a proslulými kráskami, jejichž jména zlidověla. Známé i neznámé pověsti ukazují, jak si kdysi lidé vysvětlovali vznik světa, koloběh ročních období nebo proměnlivost počasí.

Kdoví, třeba opravdu lze zastavit slunce, najít moudrost v hloubi temného lesa, sestoupit do podsvětí a ukonejšit tříhlavého psa koláčkem. Trójského dřevěného koně vymyslel Odysseus, z doby snů povstalo všechno živé i neživé, Havaj kdysi vytáhl ze dna moře zpupný Maui a hromový pták chrání lidi ze špičky totemu. Nevěříte? Až dočtete poslední stránku, uvěříte. Brána do úžasného světa plného prapodivných tvorů a neuvěřitelných událostí se otevírá…

Vydalo nakladatelství Jota 13. listopadu 2019.

Ruth Wareová: Smrt paní WestawayovéRuth Wareová: Smrt paní Westawayové

Mladičká Hal v životě moc štěstí nepobrala – matka jí zemřela, jinou rodinu nemá a na živobytí si vydělává jako vykladačka tarotových karet. Když však dívka obdrží záhadný dopis, ve kterém jí zesnulá babička odkazuje nedozírný majetek včetně obřího panství kdesi uprostřed Anglie, rozhodne se využít svého nadání k manipulování lidmi a přesvědčit notáře i pozůstalé, že má na dědictví nárok. Co na tom, že tahle rodina možná vůbec není její…

Každá rodina má své tajemství…

Vydalo nakladatelství XYZ 14. listopadu 2019.

Liou Cch´- Sin: Kulový blesk

Liou Cch´- Sin: Kulový bleskV den oslavy svých čtrnáctých narozenin se Čchen namísto šťastného sfouknutí svíček na dortu stane svědkem smrti obou rodičů. Přímo před jeho očima je zabije kulový blesk, přírodní jev, jímž se dodnes zabývá mnoho vědců. Čchen se zatvrdí a rozhodne se zasvětit zkoumání kulového blesku celý svůj život.

Čím víc toho Čchen ví, tím silněji si uvědomuje, že kulový blesk je jen špičkou ledovce úplně nových obzorů fyziky. Samotářský a odhodlaný vědec se díky svému úkolu setkává se spoustou lidí, kteří jsou stejně jako on hnáni kupředu nějakou posedlostí. Jako červená nit se Čchenovým příběhem linou poslední slova jeho otce: „Klíčem ke krásnému životu je okouzlení.“

Román Kulový blesk vznikl ještě před vydáním Liou Cch’-sinovy slavné ságy Vzpomínka na Zemi a je možné ho číst nejen jako samostatné dílo, ale také jako prolog k této trilogii. Divoce imaginativní sci–fi román od autora bestsellerové trilogie Vzpomínka na Zemi.

Vydalo nakladatelství Host 15. listopadu 2019.

František Kotleta: Spad 4 – Řetězová reakceFrantišek Kotleta: Spad 4 - Řetězová reakce

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. Většinu planety vymazaly výbuchy jaderných bomb a tam, kde lidé přežili, je situace stále horší – šíří se hlad, chaos, otrokářství a postapokalyptické kulty. V sutinách Prahy se dějí strašné věci, ale ti, kdo mají moc, netouží po změně.

A už vůbec ne od člověka, který přináší pořádky starých časů. Navíc, když je to žena. S divokým tetováním na tváři a lidmi, kteří pro ni udělají cokoliv. A k tomu se blíží nejhorší zima od doby, kdy začala poslední válka.

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Epocha 18. listopadu 2019.

Nick Webb: Stará flotila 2 – Válečník

Nick Webb: Stará flotila 2 – VálečníkRoj byl prozatím odražen, ale oni se nezastaví. Nejsou to lidé. Nemají zábrany. Nemají svědomí. A neznají slitování.

V žáru bitvy se však zrodil nečekaný hrdina. Kapitán Timothy Granger na můstku další časem prověřené válečné lodi přenese boj k nepříteli. Odhalí jeho tajemství. Najde jejich domovský svět. Zničí je, než oni zničí nás. Všechny nás zachrání. Musí. Jinak zemřeme.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 28. listopadu 2019.

Nick Webb: Stará flotila 3 – VítězstvíNick Webb: Stará flotila 3 - Vítězství

Sjednocená Země hoří. Roj rozsévá zkázu v našem prostoru. Truchlíme nad ztrátou tisíců lodí a milionů padlých spolubojovníků. Miliardy otců, matek, sester a bratrů jsou pryč, mrtví. Nastal čas to ukončit, protože právě nadešla naše chvíle.

Ale vítězství nikdy nepřichází bez obětí. Hrdiny nevyučíte a nevycvičíte, ti se musí ukovat v krvi a popelu. V dějepisných knihách našich pravnoučat budou vyprávět náš příběh a opěvovat hrdiny a legendy. Roj bude poražen a my přetrváme. Za každou cenu.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 29. listopadu 2019.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Listopadové science fiction, dystopické či mysteriozní knižní novinky

Hide picture