Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Literární fantasy novinky na červenec: zchladí, rozpálí i překvapí

Olga Buriánková

Olga Buriánková

21. 7. 2015

První měsíc prázdnin opéká milovníky fantastiky i všechny ostatní téměř čtyřicítkami. Ulice měst se rozpalují žárem. Úlevu je možné najít snad jen v ledničce nebo u vody. Co si krom ručníku a opalovacího krému vzít s sebou? Knižní novinky samozřejmě!

Fantasy v červenci může čtenáře i vyděsit. Zdoj: výřez knižní obálky.

Nejnovější fantasy knihy v červenci mohou čtenáře i vyděsit. Zdoj: výřez knižní obálky.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Alma Katsu: Zúčtování

Smyslný, fascinující příběh lásky se prohlubuje ve volném pokračování strhujícího Elixíru. Lanore uvěznila svého nepřítele a začíná nový život s Lukem, lékařem z pohotovosti v Maine, který se do ní zamiloval a nahlédl do jejího skrytého nesmrtelného světa. Celý Londýn se schází, aby navštívil tajemnou výstavu v Muzeu Alberta a Viktorie. Právě tehdy se však otevře brána do dávných časů a Adair vtrhne do jedenadvacátého století, aby dopadl Lanny a pomstil se za její krutou zradu. A Lanore má nyní zaplatit za svou dávnou lásku ke krásnému Jonathanovi.

Vydalo nakladatelství Euromedia Group 1. července 2015.

Daniela Mičanová: Alexander

Zdroj. distributor.

Zdroj. distributor.

Účastníci vědecké konference zasvěcené vampyrismu by patrně nečekali, že se na jejich setkání vetře podezřelý mladý muž pozoruhodných společenských i stravovacích návyků. Zatoužil totiž převyprávět příběh, který se začal psát roku 1623 v moravském Mikulově. Záhadný pan Alexander Ambrose sice nalezne pár spřízněných duší, zároveň však odhalí

nepříjemnou skutečnost. Některé vzpomínky zůstávají živé. Přesněji řečeno, zůstávají nebezpečně nemrtvé. A pověrečné obranné prostředky na ně neplatí.

Morava na pokraji třicetileté války, snová Florencie, rozmařilý Řím, katakomby při via Appia či temná zákoutí helénistických chrámů se stanou místem překvapivých setkání, věčných útěků, návratů i palčivých vzplanutí. Cesty všech zúčastněných hrdinů se však osudově protnou teprve v současném Brně.

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 6. července 2015 pouze jako e-book.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

R. A. Salvatore: Změna 3 – Král duchů

Když Faerûn zachvátí Mor kouzel, chaosem jsou strženi i Drizzt a jeho společníci. Vyhledají proto pomoc kněze Kaderla a Drizzt se tak znovu setká s nemocnějším a téměř nepolapitelným protivníkem, zákeřným Crenshinibonem, démonickým krystalem, o kterém věřil, že byl už před lety zničen. Román Král duchů rozehrává

hned několik dějových linií, které ukazují, jaké hloubky může dosáhnout čiročiré zoufalství. Hordy nemrtvých, ztráty těch nejbližších a strašlivé, zdánlivě neporazitelné dračí monstrum naplněné nekromantickou magií… Zní to více než lákavě, že?

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 8. července 2015.

Michael Peinkofer: Odkaz run

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Edinburgh, 1826 Sir Walter Scott beze stopy zmizí a je prohlášen za mrtvého. Jeho synovec Quentin se s manželkou Mary vrací z Ameriky, aby se postaral o strýcovo dědictví. Skotsko stále ještě usiluje o samostatnost. Zanedlouho se začínají hromadit důkazy o tom, že existenci země ohrožuje spiknutí, kterému zřejmě padl za oběť i slavný spisovatel.

Čtěte také: Členové týmu Michaela Peinkofera musí čelit nájemnému vrahovi i ztrátě paměti

A v ohrožení jsou nyní také Quentin s Mary. Záhadná žena tvrdí, že je potomkem Karla Eduarda Stuarta. S Bratrstvem run vstupuje na scénu dávný nepřítel. Quentin a Mary se zaplétají do nebezpečných intrik, které se začaly spřádat před šesti desetiletími na bitevním poli u Cullodenu…

Vydává nakladatelství Euromedia Group v červenci 2015.

A na závěr i jeden spíše hororový svazek:

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Shirley Jacksonová: Dům na kopci

Do starého domu zvaného Hill House přijíždí čtveřice pátračů: odborník v okultních vědách doktor Montague, jeho asistentka Theodora, dědic domu Luke a také mladá dívka jménem Eleanor, o níž se téměř nic neví. Společně se rozhodnou přijít na kloub podivným úkazům, jimiž je dům proslulý. Ten však má s těmito nebohými tvory své vlastní plány.

Oldschoolová hororová klasika patří k nejznámějším dílům Shirley Jacksonové. Na tento román se odvolávají i takové hvězdy temných žánrů, jako jsou Neil Gaiman nebo Stephen King. Už několikrát se o jeho adaptaci pokusili filmaři, ale vystihnout obrazem hrůzu, jak ji slovně vylíčila autorka, se jim většinou nedaří.

Vydává nakladatelství Argo v červenci 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Literární fantasy novinky na červenec: zchladí, rozpálí i překvapí

Hide picture