Menu
FANZINE.cz
Literatura

Literární fantasy novinky v lednu – Upíři z Chicaga i Srdce Aporveru

Olga Buriánková

Olga Buriánková

6. 2. 2018

Začátek roku sice není ke ctitelům fantastiky knižní nebo její audio verze obzvlášť štědrý, přesto se i u nás pár nových titulů objevilo. Fanoušci si mohli užít další svazek cyklu Upíři z Chicaga, audioknihu Píseň krve nebo tuzemské Srdce Aporveru.

Chloe Neill: Upíři z Chicaga 8 – Hořké sousto

Chloe Neill: Upíři z Chicaga 8 - Hořké soustoMerit je upírkou pouze krátce, ale už si užila trablů, že by to vydalo na celý život. Ona a její Mistr, několik staletí starý Ethan Sullivan, znovu a znovu riskují životy, aby zachránili město, jež milují. Ne každý v Chicagu jim však tu lásku oplácí. Po městě propukají pouliční bouře zaměřené proti upírům a zasahují je tam, kde je to bolí nejvíc.

Skupina chuligánů vyzbrojená zápalnými lahvemi a hluboce zakořeněnou nenávistí dělá všechno proto, aby upíry vymetla z Větrného města stůj co stůj. Merit a její spojenci potřebují urychleně vypátrat, kdo stojí za těmito útoky, kdo se stane příštím terčem a zda existuje způsob, jak zabránit nesmyslné destrukci. Bitva o Chicago začala a Merit dochází čas.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 11. ledna 2018.

Anthony Ryan: Stín krkavce – Píseň krve, audioknihaAnthony Ryan: Stín krkavce - Píseň krve, audiokniha

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec se během pobytu v řádu dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě.

Nenávidí otce za jeho rozhodnutí jej opustit a ponechat napospas řádu, ale postupně také odhaluje důvody, jež ho k němu vedly. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale i celý svět.

První díl epické fantasy ságy Stín krkavce – výpravná epická fantasy líčí příběh Vélina Al Sorny (Ivan Lupták), od dětství zasvěceného Šestému řádu a cvičeného k boji a zabíjení ve službách Víry. Nyní je z něj ovšem poražený nepřátelský generál, který čeká na popravu. Ještě před ní popisuje historikovi lordu Vernierovi (Pavel Soukup) svou cestu na vrchol i následný pád.

Vydalo nakladatelství OneHotBook 25. ledna 2018.

David Šenk: Srdce Aporveru

David Šenk: Srdce AporveruAporver je odsouzen k záhubě. Jeho Srdce bije z posledních sil. Ten, kdo ho vyléčí, zachrání celý svět. Po letech klidu a míru se pohádkovým světem Aporveru šíří temnota. Zemi zaplavují divoké sykony a rozsévají nenávist, strach a zkázu.

Podaří se Rolanovi a Prin zániku Aporveru zabránit? Vydejte se spolu s nimi na dobrodružnou cestu neznámými končinami za bájným Ecidilem, v kterém Srdce Aporveru bije z posledních sil. Ten, kdo ho vyléčí, zachrání celý svět.

Vydalo nakladatelství Fragment 25. ledna 2018.

Traci Chee: Moře inkoustu a zlata – ČtenářkaTraci Chee Moře inkoustu a zlata – Čtenářka

Sefia se ukrývá v divočině se svou tetou Nin od doby, kdy byl zavražděn její otec. Když však tetu unesou, začne si klást otázky. Kdo Nin unesl, a proč? Souvisí její zmizení s otcovou vraždou a s podivným hranatým předmětem, který teta tak pečlivě schovávala?

Tajemná Kniha, kterou ale nedokáže přečíst, a záhadný němý chlapec, jehož zachrání před krutým zacházením, se stanou její nadějí. Klíčem k odhalení magického světa i otcovy tragické smrti. Ohromující debut o temném světě, kde je čtení výsada a je povoleno jen těm nejmocnějším.

Vydalo nakladatelství Fragment 25. ledna 2018.

Varian Johnson: Spirit Animals – Soumrak strážců 3: Velký návrat

Varian Johnson: Spirit Animals - Soumrak strážců 3: Velký návratV hlubinách Erdasu se probudilo zkažené a prastaré zlo. Dokáže ovládat druhé a krást spirituální zvířata jejich právoplatným partnerům! 3. díl oblíbené fantasy série Spirit Animals: Soumrak strážců

Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan se dál snaží zastavit prastaré zlo, ale dochází jim čas. Protože temnota si podrobuje jejich spojence, mohou se v nastalém chaosu spoléhat na jediné: na své zvířecí společníky. Jenže nepřítel, kterému přátelé čelí, má moc ovládat druhé a krást spirituální zvířata jejich právoplatným partnerům. Vydrží jejich spirituální pouta silná, nebo bude některý z nich ztracen? Bude to Brigan, Uraza, Dží nebo Essix?

Vydalo nakladatelství Fragment 25. ledna 2018.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Literární fantasy novinky v lednu – Upíři z Chicaga i Srdce Aporveru

Hide picture