×
FANZINE.cz

Literární fantasy novinky v lednu – Upíři z Chicaga i Srdce Aporveru

Chloe Neill: Upíři z Chicaga 8 - Hořké sousto
Nejnovější osmé dobrodružství upíří Ochránkyně Cadoganů Merit - Hořké sousto. Zdroj: výřez knižní obálky.

Začátek roku sice není ke ctitelům fantastiky knižní nebo její audio verze obzvlášť štědrý, přesto se i u nás pár nových titulů objevilo. Fanoušci si mohli užít další svazek cyklu Upíři z Chicaga, audioknihu Píseň krve nebo tuzemské Srdce Aporveru.

Chloe Neill: Upíři z Chicaga 8 – Hořké sousto

Chloe Neill: Upíři z Chicaga 8 - Hořké soustoMerit je upírkou pouze krátce, ale už si užila trablů, že by to vydalo na celý život. Ona a její Mistr, několik staletí starý Ethan Sullivan, znovu a znovu riskují životy, aby zachránili město, jež milují. Ne každý v Chicagu jim však tu lásku oplácí. Po městě propukají pouliční bouře zaměřené proti upírům a zasahují je tam, kde je to bolí nejvíc.

Skupina chuligánů vyzbrojená zápalnými lahvemi a hluboce zakořeněnou nenávistí dělá všechno proto, aby upíry vymetla z Větrného města stůj co stůj. Merit a její spojenci potřebují urychleně vypátrat, kdo stojí za těmito útoky, kdo se stane příštím terčem a zda existuje způsob, jak zabránit nesmyslné destrukci. Bitva o Chicago začala a Merit dochází čas.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 11. ledna 2018.

Anthony Ryan: Stín krkavce – Píseň krve, audioknihaAnthony Ryan: Stín krkavce - Píseň krve, audiokniha

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec se během pobytu v řádu dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě.

Nenávidí otce za jeho rozhodnutí jej opustit a ponechat napospas řádu, ale postupně také odhaluje důvody, jež ho k němu vedly. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale i celý svět.

První díl epické fantasy ságy Stín krkavce – výpravná epická fantasy líčí příběh Vélina Al Sorny (Ivan Lupták), od dětství zasvěceného Šestému řádu a cvičeného k boji a zabíjení ve službách Víry. Nyní je z něj ovšem poražený nepřátelský generál, který čeká na popravu. Ještě před ní popisuje historikovi lordu Vernierovi (Pavel Soukup) svou cestu na vrchol i následný pád.

Vydalo nakladatelství OneHotBook 25. ledna 2018.

David Šenk: Srdce Aporveru

David Šenk: Srdce AporveruAporver je odsouzen k záhubě. Jeho Srdce bije z posledních sil. Ten, kdo ho vyléčí, zachrání celý svět. Po letech klidu a míru se pohádkovým světem Aporveru šíří temnota. Zemi zaplavují divoké sykony a rozsévají nenávist, strach a zkázu.

Podaří se Rolanovi a Prin zániku Aporveru zabránit? Vydejte se spolu s nimi na dobrodružnou cestu neznámými končinami za bájným Ecidilem, v kterém Srdce Aporveru bije z posledních sil. Ten, kdo ho vyléčí, zachrání celý svět.

Vydalo nakladatelství Fragment 25. ledna 2018.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..