Menu
FANZINE.cz
Literatura

Literatura trochu jinak – StoryCon

Redakce

Redakce

19. 1. 2010

pragocon-perexNa programu PragoConu 2010 se objevilo mnoho staronových a dokonce i několik zbrusu nových linií. Jednou z nich je i StoryCon. Ač se to může zdát, nejedná se o odnož literárního bloku, který letos převzal časopis Pevnost, ač se to tak může zdát. StoryCon představuje programovou linii zaměřenou na fantastickou literaturu, co to však znamená?

pragocon-perex

„První myšlenka StoryConu se objevila na Festivalu Fantazie 2009 na AMconu u Pavla ‚Hada‘ Jakubce na vytvoření linie, která by se zabývala psychologickými a filozofickými tématy. K této myšlence se o několik týdnu později vrátil Jan ‚Storyteller‘ Dvořák na Advíku 2009, kde navrhl tuto myšlenku realizovat a přidat k ní i příběhy a kreativní psaní. Za několik týdnů poté se v žertovné konverzaci objevili první detaily i jméno. Týden na to se už začalo intenzivně připravovat a program začínal nabírat obrátky. Nyní přichází Pragocon, který nabídne všeobecný přehled toho, co se chystá pro StoryCon do budoucnosti,“ přibližují organizátoři nedávný vznik conu, který se na Pragoconu objeví ve své vlastní premiéře.

Co přesně linie nabídne? Její program se soustředí hlavně na příběhy a to nejenom v žánrech fantastiky. Kromě filozofie příběhů a psychologie postav se bude noc zaměřovat i na začínající autory a všechny, které zajímá kreativní psaní. Připravuje se spousta přednášek, několik workshopů a bezpočet diskuzí, na nichž budou moci účastníci vyjádřit své názory na dané téma. Kromě výše zmíněných dojde třeba i na MMORPG nebo vybraná anime. Vzhledem k tomu, že je to vůbec první představení StoryConu, není akce nijak tematicky a zaměřena a bude reflektovat hlavně všechno, co si organizátoři pro svou linii připravují do budoucna, třeba právě na samostatný StoryCon, který by měl proběhnout začátkem března.

„Pokud něco v programu nestihnete, nezoufejte. Připravili jsme pro Vás „Volný workshop“, kde se budete moci zeptat na doplňující informace k přednáškám, od přednášejících si nechat povědět o jejich tématech, popovídat s organizátory nebo tvořit, s okamžitým komentářem od ostatních. Tento workshop bude v pátek od 23:00 ve StoryCon místnosti,“ doplňují organizátoři o jedné z perliček svého programu.

StoryCon bude probíhat první dva dny Pragoconu (čtvrtek 28. a pátek 29. ledna 2010) a volně na něj bude navazovat Pevnost se svým literárním programem a známý workshop naživo od SF&F Workshopu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Literatura trochu jinak – StoryCon

Hide picture