Menu
FANZINE.cz
Komiks

Lobo v Batmanově alternativní řadě konečně pořádně seřeže Supermana

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

1. 3. 2013

Alternativní DC vesmír je po právu alternativní. Nejenom, že se tu setkáme s aerodynamickou verzí netopýra, ještě k tomu nakladatelství přihazuje i černou verzi Supermana. Kdo ale zůstává modrý, chamtivý a vozí si na motorce buldoka? Přece oblíbený lovec hlav, který si tentokrát vyrazil pro jednu opravdu super trofej.

Batman Beyond Unlimited

Aby se čtenář trochu dostal do obrazu. Batman Beyond Unlimited alternuje svojí vlastní řadu, která se odtrhla od starých známých událostí a jde si prostě svojí cestou. Příběhy jedou podle jiných pravidel, prostě je tu skutečně dostatek prostoru, aby se zrodil nový vesmír, kde se věci točí méně nebo více naruby.

Části komunity se to líbí, druhá proti tomuto nápadu zbrojí, ale každopádně s sebou tahle myšlenka přináší cross-over, který by si fanoušek neměl nechat ujít.

Lobo je zpátky a hned se pustil do příprav na pořádný úlovek. Půjde po Supermanovi a aby toho nebylo málo, zastihne ho zároveň s Martian Manhunterem, což věci pro jeho kontrakt trochu zkomplikuje. Samozřejmě ale nevycouvá. Jak jeho typická Slíbil jsem, že ti dám pořádně přes držku scéna dopadne, na to se můžete tešit v Batman Beyond Unlimited Issue 12.

Přátelský soused Lobo

Pokud si alespoň jeden nováček v komiksu najde svojí cestu k Lobovi, určitě bude stát zato si tuhle komiksovou ikonu lépe představit. Není tak vysoký jako by se mohl zdát. Je celý modrý a narodil se s parádními očními stíny, což by určitě mohlo přilákat fanoušky Vrány. Fyzická síla je v Supermanově lize a jeho hlášky vytvořily svou vlastní.

Kromě toho vyvraždil celou svoji rodnou planetu kvůli touze být jedinečný a jeho zájmy jsou peníze, kozatice a bezuzdné násilí s tolika zbytečnými ztrátami na životech, kolik je jen možné.

Povoláním je Lobo lovcem lidí a protože se u něj počítá jenom s platností vlastního slova, vždycky přijatou zakázku dotáhne dokonce. I kdyby to byl třeba Superman, koho dostal za úkol sejmout. Tady bych dal prostor drobnému doporučení. Stojí za to si přečíst jeho lov na Masku nebo třeba Santa Clause zakončený epickou bitkou na nože.

Nečekejte zázraky

I když děj komiksu je dost přímočarý, jednoho dvou překvapení se tam čtenář dočká, a není to úplné zklamání. Jak už jsem ale zmínil, Lobo má za sebou dost lepších vystoupení a proti vlatním řadám je jeho návštěva docela suchařina. Nenadává, netočí jazykem a neolizuje krev ze špičky svého háku se šíleným výrazem.

Možná je tu souvislost s pěstováním nového image před chystaným filmem. Když jsem viděl, jakého bezcharakterního suchara dokážou v Hollywoodu vykouzlit ze Soudce Dredda, ani by mě to nepřekvapilo.

Stojí za to podívat se, kdo vyjde z bitky vítězně a proč by vlastně Lobo šel po bývalém Velkém modrákovi. Osobně bych ocenil, kdyby se prostě jenom nudil a ze sportu se rozhodnul zdemolovat Metropolis, ale příběh čtenáře vede spíš směrem pseudo-hlubokého ohraného příběhu.

Určitě je to povinná četba, ale na špičku modrého ledovce se nevyškrábe ani s pořádnou výbavou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lobo v Batmanově alternativní řadě konečně pořádně seřeže Supermana

Hide picture