Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

LucasArts koupila firma Disney. Ovlivní to vývoj příštích Star Wars her

Redakce

Redakce

1. 11. 2012

Jak už jistě mnozí ví, došlo k odkoupení LucasArts, a v podstatě tedy i všeho co souvisí se značkou Star Wars, firmou Disney. Jak to bude s filmy už se ví, ale co hry?

Na provoz hry Star Wars: The Old Republic by prodej LucasArts neměl mít vliv. Zdroj: Oficiální stránka hry


Ke změně vlastníka došlo v úterý 30. října, kdy byly zároveň ohlášený další tři epizody vesmírné ságy Star Wars. Tedy díly 7 až 9, které by měli do kin přijít v letech 2015 až 2019. Jak dopadne znovuzrození legendy, ukáže až čas. Komunita se ale ptá, co hry?

K této otázce přišlo vzápětí dodatečné vyjádření, ve kterém se studio Disney nechává slyšet, že se hodlá soustředit spíše na mobilní a sociální hry. To je podloženo předešlými neúspěchy s hrami Tron Evolution a Split Second, po kterých se již nechtějí zabývat velkými hrami pro konzole.

Čtěte také: Angry Birds: Star Wars – Luke a Leia se představují v gameplay traileru

To ovšem není tak špatná zpráva, jak se může zdát, protože v rukou LucasArts, kteří byli před odkoupením ve velice špatné situaci a museli rušit plánované tituly, bychom se asi žádných přelomových her nedočkali.

Musíme také s radostí oznámit, že vývoj Star Wars 1313 nebude tímto nijak ovlivněn a pokračuje. Disney tedy nehodlá samotné hry vyvíjet, ale spíše prodávat licence jiným firmám a studiům, které se postarají o vznik dalších her z našeho oblíbeného univerza. Doufejme, že je v dobrých rukou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LucasArts koupila firma Disney. Ovlivní to vývoj příštích Star Wars her

Hide picture