Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Lustr z Lega překvapuje svou elegancí. Skládá se z 8000 kostek

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

25. 6. 2013

FOTO: lego_lustr5Kdo z vás si nikdy nehrál s Legem? Snahu postavit z něj něco zcela neobyčejného si zažil asi každý. Tobias Tostesen si ale rozhodl dětský sen splnit: z 8000 Lego kostek postavil luxusní lustr.

Překvapivě elegantní dílo by se vyjímalo i v hotelové hale nebo konferenčním sále. Tobias totiž k výstavbě použil výhradně průhledné Lego kostky, takže masivní konstrukce budí dojem skutečně luxusního zboží. Kostičky skládal umělec na sebe jednu po druhé dopředu dobře promyšleným způsobem, aby odražené světlo vytvářelo co nejkrásnější efekty.

Poskládat celkový počet 8000 Lego kostek vyžadovalo velkou dávku trpělivosti a přesnosti; výsledek je tak rozměrný, že by se do jeho středu vešlo hned několik dospělých lidí. Lustr je také navzdory lehkému plastovému materiálu poměrně těžký a po dokončení musel být přemisťován pomocí zdvižného vozíku.

V současné době je dílo vystaveno na veletrhu nábytku v Miláně. Více z díla Tobiase Tostesena si můžete prohlédnout na jeho oficiálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lustr z Lega překvapuje svou elegancí. Skládá se z 8000 kostek

Hide picture