Menu
FANZINE.cz
Technologie

MacBook, nebo klasický notebook? Důležité faktory volby

Komerční sdělení

Komerční sdělení

14. 10. 2021

Uvažujete o nákupu notebooku? Jasně, ideální záležitost jak na cesty, tak i do kanceláře. V prvním případě získáte kompaktní mobilní pracovní stanici a ve druhém ideální základ pro domácí pracovnu. Stačí vám pouze dokovací zařízení, velký monitor a nějaké ty periferie. Důležité je se rozhodnout, zdali půjdete do klasického počítače vybaveného systémem Windows, nebo do zařízení značky Apple. Obojí se vyznačují mnoha přednostmi a také zápory. Pojďme se na tuto nelehkou volbu podívat podrobněji. 

Cena hovoří pro klasický notebook

Jasně, jestliže budete vybírat podle ceny, je takřka samozřejmé, že se dopracujete k nějakému standardnímu kancelářskému modelu, jehož cena se bude pohybovat kolem 15 000 korun a výše. Dražší jsou varianty s kvalitní externí grafickou kartou a jinou nadstandardní výbavou. U zařízení Apple se jistě přehoupnete přes 20 000 korun, nicméně získáte tak trochu jiný stroj. Konkrétní cenové rozdíly ostatně ukáže srovnání cen na internetu.  

Prostě se jen tak nezaviruje a nezpomalí

Řeč je pochopitelně o MacBooku. Operační systém iOS je poměrně vychytaný stejně jako prohlížeč Safari. Ani při dlouhodobém používání se počítač prostě a jednoduše nijak nezpomalí. U standardních notebooků s Windows se dříve nebo později s vcelku markantním zpomalením setkáme. Zapotřebí je potom často zformátování disku a celkové zbavení počítače virů. 

Budete se učit

Také s tímto faktorem je zapotřebí počítat. Moderní notebooky od společnosti Apple jsou sice vcelku intuitivní, nicméně přechod z Windows je i pro znalého člověka poměrně zdlouhavou záležitostí. Měli byste si určitě vyšetřit nějaký ten čas. Mnohým to trvá klidně i měsíc a déle. Pokud se vám ale přechod rychle podaří, můžete si být jistí, že už nejspíše nebudete chtít zpět.  

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MacBook, nebo klasický notebook? Důležité faktory volby

Hide picture