Menu
FANZINE.cz
Literatura

Magie mrtvých. Městská fantasy, kterou vytvořili tajný agent a ruská špionka

Redakce

Redakce

10. 4. 2011

Manželská dvojice Ilona a Andrew Gordonovi vystupující pod pseudonymem Ilona Andrews debutují na českém trhu temnou urban fantasy Magie mrtvých. A jak už to tak v temných urban fantasy bývá, nebude nouze o kouzla, monstra a nefunkční techniku.

Ilustrace na obálce knihy Magie mrtvých, autor: Adam Dragon

Kate Danielsová bydlištěm Atlanta, USA se živí likvidací problémů, které v jejím rodném městě vyvolávají kouzla. Ale kde je magie, tam nefunguje technika a magie je v Kateině světě úplně všude. Proto jí nevisí u pasu kolty ani revolvery, ale pořádný meč, kterým se mladá žena ráda a často ohání. Když je zavražděn její opatrovník, ocitne se Kate před těžkou volbou. Schovat se a zachránit si život, nebo po vrahovi pátrat?

Ilona Andrews, ve skutečnosti manželská dvojice Ilony a Andrewa Gordonových, sklidila se sérií o Kate Danielsové v zámoří ohromný úspěch. První díl Magic Bites (2007, č. Magie mrtvých, Fantom Print 2011) vyšel v roce 2007 a doposud ho následovaly už čtyři další samostatné romány a dvě povídky v antologiích. Kromě série o Kate Danielsové se dvojice pustila i do psaní romantické fantasy série The Edge, která čítá už dva svazky.

Ilona pochází z bývalého Sovětského svazu a Andrew je rodilý Američan, který sloužil u námořnictva a následně i v americké armádě. V souvislosti s tím se rozšířily fámy, že Andrew je tajný agent s povolením zabíjet a Ilona byla ruská špionka, která ho svedla. Dvojice však tyto fámy zásadně popírá a zarytě tvrdí, že se potkali na vysoké škole, kde Ilona z předmětu tvůrčího psaní získala lepší známku než Andrew (což jí podle oficiálních informací Andrew stále ještě neodpustil).

První díl urban fantasy série Magie mrtvých právě vychází v nakladatelství Fantom Print. Přečtěte si z něj ukázku.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Magie mrtvých. Městská fantasy, kterou vytvořili tajný agent a ruská špionka

Hide picture