Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Májových novinek literární fantastiky se letos neurodilo příliš mnoho

Olga Buriánková

Olga Buriánková

27. 6. 2020

Nových knih žánru fantasy, sci-fi či hororu v průběhu května nevyšlo zrovna moc. Fanoušci těchto specifických vyprávění se přesto mohli radovat z pokračování několika oblíbených sérií i pár samostatných příběhů.

Eoin Colfer: Artemis FowlEoin Colfer: Artemis Fowl - audiokniha

Artemis Fowl, dvanáctiletý kluk pocházející z kdysi zámožné zločinecké rodiny, působí díky své chytrosti jako zázračné dítě. Tátu unesli, s mámou, která to těžce nese, jsou problémy, ale on se tím nenechá zdeptat. Má totiž geniální plán! Udělá vše pro to, aby získal nezměrné bohatství na záchranu otce a obnovení majetku Fowlů. A jak jinak, když žije v Irsku v 21. století, než prostřednictvím skřítků leprikónů a té nejmodernější techniky?

Humor, akce i nebezpečí v napínavém příběhu, ve kterém se mísí realita s fantazií.

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Albatros 4. května 2020.

Kiera Cassová: Zaslíbená

Kiera Cassová: ZaslíbenáLady Hollis Briteová je nadšená – a v šoku. Král Jameson jí totiž veřejně vyjevil své city, o čemž odjakživa snila. Jako jediná ze šlechtických dcer upoutala jeho pozornost! Ale Hollis si brzy uvědomí, že stát se královnou možná není ten šťastný konec, který si představovala. A když se setká s cizincem, který má schopnost nahlédnout přímo do jejího srdce, pochopí, že ve skutečnosti touží po úplně jiné budoucnosti.

První díl série od autorky světového bestselleru Selekce.

Vydalo nakladatelství CooBoo 10. května 2020.

Martina Čekalová: Město duší 2 – Město zradyMartina Čekalová: Město duší 2 - Město zrady

Vždy ukaž svou duši. Drž se pravidel. Neopouštěj Soulcity. Do dneška by mě nenapadlo o těchto zásadách pochybovat, ale v Soulcity už není tak bezpečno jako kdysi. Obyvatelé začínají být neklidní. Navíc kolují zvěsti o skupině uprchlíků, kteří plánují zaútočit, a tím nejspíš prozradit naši existenci. Vždy jsem si myslela, že za hranicemi čeká jen svoboda, ale možná jsem se mýlila. Moje jméno je Raven a dokázala jsem utéct z utajeného města.

Závěrečný díl české fantasy o tajném vládním experimentu, který se zvrtnul. Od vítězky ceny HumbookStart 2019.

Vydalo nakladatelství Fragment 14. května 2020.

Marissa Meyerová: Renegáti 3 – Supernova

Marissa Meyerová: Renegáti 3 - SupernovaNova a Adrian se ze všech sil snaží zabránit odhalení svých skrytých identit. Zatímco zuří bitva mezi jejich alter egy a odlišnými světy, v nichž se pohybují, nad Gatlon City se vznáší daleko nebezpečnější hrozba. Na světlo vyplouvají tajemství, lži i zrady… a dělení na padouchy a hrdiny už dávno není tak snadné.

Nova s Adrianem musí sjednotit zdánlivě nesmiřitelné strany konfliktu – pokud se jim to nepovede, mohou přijít o všechno. I o sebe navzájem.

V lásce a anarchii je vše dovoleno. Epický závěr renegátské trilogie.

Vydalo nakladatelství Egmont 18. května 2020.

Kendare Blakeová: Temné koruny 3 – Dvě temné vládkyněKendare Blakeová: Temné koruny 3 - Dvě temné vládkyně

Královna Katharina čekala na korunu celý život. Když ji však teď konečně má, královstvím se šíří nespokojené hlasy. Navíc si není jistá, zda její dvě sestry zemřely, nebo pro ni představují hrozbu. Mirabella a Arsinoe jsou skutečně naživu, ale navštěvuje je přízrak proslulé Modré královny. Jules stojí před těžkou volbou: Má vést armádu proti Katharině? Chystá se povstání, s nímž má Modrá královna možná společného víc, než by kdokoli hádal… nebo čekal.

Jedna královna vládne, druhá povstane. Třetí díl série Temné koruny.

Vydalo nakladatelství Rragment 21. května 2020.

Kateřina Šardická: Zmizení Sáry Lindertové

Kateřina Šardická: Zmizení Sáry LindertovéJednoho podzimního večera vešla bezproblémová studentka Sára Lindertová do metra a víckrát ji nikdo neviděl. Hlavní vyšetřovatel Richard Ehler spojuje Sářino zmizení se starým případem, který mu ani po letech nedá spát. Po dívce pátrá i její sestra Klaudie a Sářin přítel Oliver. Oni i policie vědí, že neodešla dobrovolně. A není jediná. V metru totiž začíná mizet stále více lidí. Klaudie je přesvědčená, že hluboko pod městem žije neviditelné zlo…

Mysteriózní detektivka od vítězky literární soutěže Hvězda inkoustu.

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Voxi 28. května 2020.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Májových novinek literární fantastiky se letos neurodilo příliš mnoho

Hide picture