Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Manga Myšlenky a smyšlenky – Kouzla ještě nevymřela!

Redakce

Redakce

20. 11. 2010

OBR: Obálka mangy Myšlenky a smyšlenkyKdo jednou neměl pocit, jako by se kolem něj najednou stalo vše tak trochu kouzelným a neskutečným? Každý občas potřebuje věřit na trochu magie a nadpřirozena a jednou z cest, jak toho docílit, je prolistování antologie povídek Daisuke Igarashiho. Pod názvem Myšlenky a smyšlenky se skrývají příběhy o Japonsku a jeho skryté, magické stránce.

OBR: Obálka mangy Myšlenky a smyšlenky

První ze dvou dílů Myšlenek a smyšlenek navozuje doslova snovou atmosféru. Do děje vstupují kouzelná zvířata, nadpřirozené bytosti, ale i postavy, které vás překvapí svou svérázností. Děj je zasazen do současného Japonska a každodenního života, výrazně se v něm však odráží tradiční folklór této země.  Zkuste na chvíli vypnout skeptický pohled na realitu a nechte se alespoň na chvíli unášet kouzly a překvapivými konci Igarashiho povídek.

Daisuke Igarashi je známý pro svou hlubokou lásku a obdiv k přírodě a všemu živému. To se odrazilo i v jeho předchozích počinech, sérii Čarodějnice nebo Děti moře, za které získal ocenění Festivalu japonského mediálního umění. Uznávaný autor se může chlubit také cenou udělenou Japonskou asociací komiksových autorů. Svou specifickou tvorbou se stává inspirací i pro mladší japonské autory, například Yuki Urushibarovi, kterému u nás vyšla manga Mushisi.

Manga Myšlenky a smyšlenky I vyšla v říjnu 2010 v nakladatelství Hanami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Manga Myšlenky a smyšlenky – Kouzla ještě nevymřela!

Hide picture