×
FANZINE.cz

Martin D. Antonín chystá novinku. Daemonica – Hovězí v žaludku

!SPECIÁL!Humorná fantasy je v českých luzích a hájích nepříliš častým jevem. Tuto chudou větev literatury však obohatí Martin „Darion“ Antonín trilogií Daemonica – Hovězí v žaludku. Ale nebojte se, není to žádná kuchařka!

Ilustrace na obálce knihy Martina D. Antonína Autor: Milan Fibiger

Martin D. Antonín je nepříliš známým autorem české fantasy. Mladý autor má na svém kontě již dvě samostatné knihy a řadu povídek. Znát ho můžete například díky fantasy Křivé ostří, příběhu o hrdinech a pomstě. Jeho největším úspěchem prozatím byla kniha Zelená, částečně navazující na předchozí román. Zelená vypráví o elfech, trpaslících a jejich hrdinných bitvách.

Martin D. Antonín přispěl svými povídkami také do několika sbírek. Za nejúspěšnější se dá považovat Il secondo movimento, která ve sbírce Město přízraků bravurně zakončuje všechny dějové linie předchozích povídek knihy. Všechny úspěchy v nejbližší době doplní trilogie Daemonica – Hovězí v žaludku. První díl má název Pekelný nářez. A nářez to tedy opravdu bude.

Nečekejte však krvavou řežbu andělů, démonů a lidí. Příběh se odehrává v Praze a setkáte se s několika zvučnými českými jmény. V knize se to jen hemží anděly, démony a zbloudilými dušemi. Nebudete svědky válek nebo lásek, ale dozvíte se, kam například vede světlo na konci tunelu.

První díl série Daemonica vyšel v druhé polovině června u nakladatelství Straky na vrbě v edici Česká fantastika. Křest se plánuje na 29. června. Martin D. Antonín bude rovněž hostem Festivalu fantazie a Sletu autorů fantastiky.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..