Menu
FANZINE.cz
Technologie

Mass Effect 3: Datum vydání odloženo! Stojí za tím změny jako v Dragon Age 2

Marek Jedinák

Marek Jedinák

7. 5. 2011

Datum vydání posledního dílu očekávané herní sci-fi trilogie bylo odloženo. Jisté je, že Mass Effect 3 vyjde až v prvním kvartálu roku 2012, dost možná přesně dva roky od vydání druhého dílu. Stojí za posunutím data vydání zjednodušení systému jako v případě komunitou vlažně přijatého RPG Dragon Age 2?

Jistí je, že se vrátí staří známí Zdroj: bioware.com

Navzdory informaci v prvním renderovaném traileru ze hry Mass Effect 3 nakonec hra samotná v roce 2011 nevyjde. Šéf společnosti Electronic Arts John Riccitello prohlásil, že vývojáři z Bioware krok za krokem postupně celou hru dolaďují tak, aby bylo možné skloubit RPG prvky a střílečku. Cílem je oslovit co možná nejširší publikum.

Designérka hry Christina Nolan se pro Official Xbox Magazine rozpovídala o hlubších principech Mass Effect 3. Bioware nechtějí, aby hra obsahovala zbytečné statistiky, které jsou jinak v boji nevyužitelné. Prioritou je najít kompromis mezi vyladěným bojovým systémem a RPG prvky. Cílem je evokovat v hráči pocit, že má byť jen drobná změna parametrů jeho postavy znatelný dopad na její bojový potenciál.

To jen potvrzuje trend poprvé nastolený hrou Dragon Age 2, které se oproti jedničce dostalo i přes nevoli skalních fanoušků razantních změn. Hra se i přesto prodávala mnohem lépe, takže lze předpokládat, že vývojáři budou v tomto nově definovaném směru pokračovat. Bližší informace včetně názorných ukázek budou prezentovány na herní výstavě E3.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mass Effect 3: Datum vydání odloženo! Stojí za tím změny jako v Dragon Age 2

Hide picture