Menu
FANZINE.cz

Mass Effect: Odveta. Lidské rase pro změnu opět hrozí vyhynutí

Redakce

Redakce

5. 5. 2011

!Ukázky z knih!Mass Effect je úspěšný herní titul a série knih z tohoto světa se rozhodně nekrčí ve stínu slávy své předlohy. Přečtěte si ukázku z třetího dílu s podtitulem Odveta.

Ilustrace na obálce knihy Mass Effect: Odveta, autor: BioWare

Grayson funěl jako pes. Ležel na dece na posteli, zíral do stropu a snažil se popadnout dech. Liselle se k němu tiskla, jejich nahá těla stále propletená.

„Jsem ráda, že sis to rozmyslel,“ zavrněla mu do ucha, laškovně mu přejela prstem mezi prsními svaly.

Stále se vzpamatovával z milování, dokázal jen zachraptět: „Já taky.“

Sex s Liselle přesahoval pouhé fyzické potěšení. Jako všechny asarijky vytvářela při vyvrcholení s partnerem hluboké a silné mentální pouto, na krátký okamžik obě mysli splynuly v jednu. Jejich identity se srazily, roztříštily a znovu se spojily, jen aby byly neskutečnou silou opět roztrženy. V Graysonově případě to bylo doslova dech beroucí.

Dokážeš se vůbec někdy vrátit k lidem?

„Musím se napít,“ řekl a opatrně se vymanil ze sevření Liselliných dlouhých, štíhlých nohou.

Vrávoral chodbou do kuchyně. Vytáhl z lednice láhev s vodou a celou ji vypil sérií dlouhých, dychtivých doušků. Cítil se jako přiopilý, ale neklid a napětí zmizely, spláchly je Liselliny neuvěřitelné ložnicové dovednosti.

Právě se chystal zavolat na Liselle, jestli taky něco nechce, když se dveře bytu otevřely.

V reakci na zvuk trhnul hlavou a spatřil malou skupinku lidí, kteří se na chodbě mačkali kolem jeho dveří. Jeden byl přikrčený u dveřního rámu, právě překonal bezpečnostní kód. Ostatní stáli v těsném chumlu, což ztěžovalo přesný odhad, kolik jich tam vlastně stojí. Ale dvou věcí si Grayson všiml okamžitě – všichni vypadali jako lidé a všichni byli ozbrojení.

Instinkty ho nakoply a on padl k podlaze, poloviční stěna ho zaštítila před dávkou jednoho z vetřelců.

Profesionálové. Vystřelil opravdu rychle.
„Přepadení!“ zavolal na Liselle. „Stolek u postele!“ dodal, upozorňoval ji na ukrytou zbraň.

Říkal jsem ti, že nás Cerberus najde.

Uvědomoval si, že tuhle bitvu nemůže v žádném případě vyhrát. Nahý, neozbrojený a proti přesile – jeho vyhlídky byly nulové. Ale jemu na přežití nezáleželo. Jediné, o co šlo, bylo dostat se zpátky k extranetovému terminálu v ložnici na dost dlouho, aby mohl poslat varování Kahlee.

Za předpokladu, že už ji nedostali taky.

Věděl, že riskuje, ale stejně vystrčil hlavu nad zeď, aby se rychle podíval na nepřítele. Tři z nich vypálili, hned jako zahlédli jeho hlavu, ale jemu se podařilo přikrčit dost rychle, aby se střelám vyhnul.

Naštěstí se neměli jak dozvědět, že je neozbrojený. Místo aby se na něj vrhli a dorazili ho, dál se krčili v chodbě za rámem dveří, připravení, že bude opětovat palbu.

K zemi přikrčený Grayson přeběhl do chodby vedoucí do ložnice. Za sebou slyšel hlasité kroky, jak několik vrahů vtrhlo do bytu.

Ozvalo se pár pronikavých zadrnčení, jak kulky nepřátel zasahovaly zeď nad ním. Slyšel zasyčení, když mu jedna prosvištěla kolem ucha. A pak už byl za rohem a chráněný před střelbou.

Divné. Kulky nedrnčí.

Nechápavou myšlenku odstrčil stranou pohled na Liselle, která vyběhla z ložnice a hnala se k němu chodbou. Byla stále nahá, pravou paži nataženou, v rukou pevně svírala rukojeť Graysonovy pistole.

Oba se pohybovali rychle, a než si ve zlomku vteřiny uvědomili, co se děje, bylo příliš pozdě. Narazili do sebe, náraz je oba odmrštil na zem. Grayson se vyšvihnul zpátky na nohy, trhnul Lisellinou levou paží, jak se ji zoufale snažil postavit. Znovu se pohyboval ke dveřím od ložnice, couval, jak ji napůl táhl za sebou. Překvapivě se jí podařilo udržet pistoli, přestože spadla přímo na obličej a on jí málem vykloubil rameno.

Agent Cerberu zamířil z kuchyně kolem rohu k nim. Grayson instinktivně zesílil sevření na Lisellině paži, když se v duchu připravoval na zásah kulkou do hrudníku. Napůl ležící Liselle neurčitě mávla rukou, v níž držela zbraň, k nepříteli, který na ně právě zaměřoval pistoli, když fyzická akce aktivovala synapse v jejím mozku a uvolnila proud temné energie.

Asarijka neměla dost času, aby soustředila sílu do opravdu ničivého útoku. Biotické postrčení útočníka vyloženě nezranilo, ale vyvedlo ho z rovnováhy, kulka se neškodně zaryla do stropu, když se vrávorající stáhl z dohledu za roh.

Od ložnice je dělil necelý metr, když se útočník zpoza rohu vyklonil podruhé a ihned vystřelil. Z bezprostřední blízkosti vypálil jedinou střelu, která Liselle zasáhla do hrudi. Asarijka zalapala po dechu, a zatímco ji Grayson dál táhl chodbou, zvedla volnou ruku a opětovala palbu.

Výkonná pistole naslepo vypustila spršku kulek, automatický zaměřovací počítač se snažil maximálně kompenzovat Lisellinu roztřesenou mušku. Nejméně jedna dávka našla cíl – sprška krve potřísnila zeď a agent Cerberu se zhroutil k zemi.

Grayson dál zabíral nohama, i když Lisellino tělo ochablo, pistole jí vyklouzla z necitlivých prstů. Přetáhl asarijku přes práh ložnice. Grayson milenku pustil a udeřil do panelu ve stěně, dveře se zavřely a koupily mu pár vteřin drahocenného času.

Zvedl Liselle a položil ji na postel, horečnatě na jejím nahém těle hledal zranění. Čekal zející díru v hrudi, ale nalezl jen malou šipku zabodnutou přímo mezi prsy.

Dílky konečně zapadly na místo, když si uvědomil, že nehybná Liselle stále dýchá.

Téměř neviditelné zranění. Podivné drnčení munice. Používají uspávací šipky. Chtějí tě dostat živého.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mass Effect: Odveta. Lidské rase pro změnu opět hrozí vyhynutí

Hide picture