×
FANZINE.cz

Max Payne 3 po letech vyzrál. Umí pořádně zaměřit a dokonce se i krýt

Max Payne 3 05V příštím roce proběhne návrat ostříleného newyorského policisty Maxe Payna, který snad nezapomněl nic ze svého mistrovského umu. Z Rockstaru přilétají informace o tricích, které se za ta léta Max naučil.

Předchozí díly se nesly ve znamení noir atmosféry, třetí díl by prý neměl být výjimkou Zdroj: rockstargames

Designer hry, Rob Nelson, prozradil několik novinek týkajících se samotné hratelnosti. První novinkou je over-the-shoulder aiming neboli zaměřování, kdy se kamera přesune za rameno postavy pro přesnější zaměření cíle, ovšem na úkor pomalejšího pohybu. Tento prvek dnes v hojné míře využívají third person střílečky typu Gears of War nebo Mafia 2.

Modern Warfare 3 trhá další rekordy. Xbox Live zažívá nápory pařanů

Podobně jako v Gears of War bude fungovat také krytí se za překážkami. I přesto hru v jádru tvoří rychlá akce vpřed bez většího otálení ve stylu předchozích dílů. Další novinkou je Last Man Standing, díky kterému v tu pravou chvíli řeknete smrti NE, ovšem za předpokladu, že máte painkiller (lék proti bolesti).


Pokud tedy zabijete nepřítele, který vám uštědřil téměř smrtelné zranění, energie vám stoupne dostatečně na to, abyste vydrželi. Max Payne 3 poběží na Euphoria enginu, který byl použit u GTA 4 nebo Red Dead Redemption. Rob Nelson ovšem zdůrazňuje, že od vývoje GTA 4 prošel engine vylepšením.

Vývojáři vynaložili pro vývoj enginu opravdu velké úsilí. Sám Nelson říká: “Podle mě jsme z GTA 4 k Red Dead učinili velký krok. U Maxe budete svědky dalšího.” Hráči se budou moci těšit na daleko realističtější reakce nepřátel po zásahu. Vývojáři odvedli v oblasti fyziky a animací obrovský kus práce, doufejme tedy, že se dílo vydaří.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..