Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Metal Gear Solid: The Legacy Collection bude jen pro PlayStation 3

Redakce

Redakce

8. 5. 2013

Metal Gear Solid je celosvětově jednou z nejprodávanějších a nejúspěšnějších herních sérií od dob videoher. Sběratelská edice však bude, jako všechny díly série, jen na PS3.

Úvodní scéna z Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty. Zdroj: youtube.com

Úvodní scéna z Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty. Zdroj: reprofoto www.youtube.com

V této Legacy edici se můžete těšit na PSX díl, který otřásl herním světem. Metal Gear Solid, vydaný v roce 1998, si budete moci vychutnat v HD provedení. Společně s MGS vyšel i speciální disk, VR Missions. Obě hry na discích přímo nebudou. Dostupné budou pouze online, tudíž si je budete moci stáhnout. Dalším úspěšným dílem se stal Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, který v této kolekci samozřejmě nesmí chybět.

Zpátky do minulosti, před děj MGS, se budete moci podívat díky Metal Gear Solid 3: Snake Eater HD, kde budete hrát za legendárního vojáka přezdívaného Big Boss. Těšit se také můžete na Metal Gear Solid: Peace Walker HD Edition. Na závěr, jak se dalo očekávat, si domů odnesete i Metal Gear Solid 4: Trophy Edition. Zatím poslední díl, kde se děj točí kolem ústřední postavy celé MGS série, je Solid Snake.

Déšť je jedna z grafických vychytávek, které ve videu zaujmou. Zdroj: Vydavatel hry

Snake se svým speciálním vybavením v akci. Zdroj: Vydavatel hry

Protože je celá série PS3 exclusive titulem, mohli ji hrát pouze majitelé konzolí od Sony. Protože ale dost exclusive titulů nakonec vyšlo na všechny dostupné herní přístroje, vlastníci Xbox 360 doufali, že se této kolekce také dočkají. Opak je ale pravdou a Hideo Kojima, tvůrce MGS,  tento fakt dokonce nedávno sám potvrdil.

Jedná se o to, že poslední Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots na Xbox 360 vůbec nevyšel a taky proto, že již zmiňovaný díl MGS4: GotP obsahuje enormní velikost dat, která by se vešla na sedm Xbox 360 DVD. Není ale vyloučeno, že se tato kolekce objeví pro další Xbox next-gen konzoli.

 

Solid Snake na konci nejposlednějšího MGS dílu, Guns of the Patriots. Zdroj: youtube.com

Solid Snake na konci posledního MGS dílu, Guns of the Patriots. Zdroj: reprofoto www.youtube.com

Metal Gear Solid: The Legacy Collection se objeví na pultech v červnu tohoto roku v USA. Japonsko si bude muset počkat o měsíc déle. Tam totiž kolekce vyjde 11. července 2013. Pro Evropu zatím datum není stanoveno. Evropští hráči ale v duchu doufají, že nezůstanou oproti USA a Japonsku o moc pozadu a Metal Gear Solid: The Legacy Collection si budou moci vychutnat už toto léto.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metal Gear Solid: The Legacy Collection bude jen pro PlayStation 3

Hide picture