Menu
FANZINE.cz
Vesmír

Mezinárodní vesmírná stanice měla problémy. NASA hledala vhodné řešení

Petr Pešout

Petr Pešout

12. 5. 2013

V pátek 10. května 2013 se sešli manažeři a další pracovníci vesmírné agentury, aby projednali současný stav ISS. Konference začala v 16:00 východoamerického času.

FOTO: Mezinárodní vesmírná stanice

Problém s únikem chladicí smyčky snad bude co nejdříve vyřešen. Zdroj: nasa.gov

Hlavním tématem k projednávání byl únik z chladicí smyčky, ke kterému došlo ve čtvrtek. Inženýři během celého dne přezkoumávali dostupné informace, jež by mohly přiblížit příčinu nehody. Jedním z možných řešení by bylo vstoupit do otevřeného kosmu a zjistit, co se přesně stalo. Nynější posádka ISS by tak mohla problém okamžitě vyřešit.

Setkání vědců a manažerů pracujících vzdáleně na Mezinárodní kosmické stanici proběhlo v NASA Johnson Space Center v Houstonu. Tiskovou konferenci vysílala v přímém přenosu NASA TV a k dispozici byl i online vstup na webových stránkách agentury. Diváci tak mohli slyšet probíhající diskuzi včetně možných návrhů na řešení. Briefingu se mohli zúčastnit i novináři, pro které byla určena speciální telefonní linka.

Mezi hlavní účastníky konference patřili Michael Suffredini, správce programů Mezinárodní kosmické stanice, a Norm Knight, letový ředitel a šéf NASA.

Původní zpráva z NASA.gov

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mezinárodní vesmírná stanice měla problémy. NASA hledala vhodné řešení

Hide picture