Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Michael Jackson je zpátky! Bohužel jen ve videohře The Experience

Redakce

Redakce

7. 3. 2011

Není nijak velikým překvapením, že i po smrti vzbuzuje Král popu obrovskou pozornost fanoušků. Jejich zájmu se rozhodli využít vývojáři z Triumph international a vytvořili taneční hru určenou zejména skupině příležitostných hráčů. Je o co stát ?

Co to vlastně je?

Michael Jackson the Experience je poměrně jednoduchá hra s opravdu nenáročným principem. Vyberete si vaši oblíbenou skladbu od snad nejznámější hudební ikony, kterých je ve hře opravdu slušný počet, připravíte si pohybový ovladač, zaujmete postoj před obrazovkou a po spuštění příslušného videoklipu a v závislosti na vlastním výběru musíte co nejpřesněji napodobovat pohyby samotného Michaela nebo jeho doprovodných tanečníků.

Vámi zvolený interpret má pak záměrně zvýrazněnou jednu ruku, jejíž pohyby je třeba opakovat. Jako vedlejší pomůcky mají sloužit speciální obrázky siluet na okrajích obrazovky, díky občas možná až přílišné rychlosti je však těžké je sledovat a osobně jsem je příliš nevyužíval.

Systém

Za správná a hlavně rychle provedená komba hráč dostává během hry body, jež mu pak vždy po dosažení určité předem stanovené hranice odemykají speciální videa instruktážního charakteru živých profesionálních tanečníků. Tři tanečníci a jen jedna žena jasně dokazují, na jakou část populace populace hra cílí.

Dá se tedy předpokládat, že hardcore hráči budou nad titulem ohrnovat nos. To je v podstatě i oprávněné, jelikož hra sama nijak nemotivuje k dalšímu pokračování. Již od začátku máte přístupné i ty největší hity, takže si můžete vybrat jakoukoli Michaelovu pecku. To nepovažuji za příliš šťastné řešení, jelikož se rapidně zkracuje herní doba, která bude velmi individuální.

Zapotíme se?

Taneční variace nejsou nikterak náročné, časem se dokonce opakují. Rovnou tedy zapomeňte na to, že se z vás po několika hodinkách týdenního tréninku stane lev salonu dokonale ovládající legendární moonwalk.

Na počátku je poměrně těžké chytit rytmus, avšak po několika hodinkách či dnech již nebudou představovat větší výzvu ani nejznámější songy hlásající obtížnost inhuman. V tomto bodě bych hře vytknul někdy horší odezvu, kdy i při naprosto stejných pohybech gamesa přiděluje jen nízký počet bodů, nejde však o nic dramatického, co by mělo dovádět hráče k šílenství.

Grafika

Celkový vzhled hry je opravdu veliký podprůměr. Prostředí jsou sem tam možná i nápaditá, ale jejich zpracování rozhodně mohlo být lepší. Pastelové barvy a neonová záře začnou po delším hraní spíše otravovat. Při tvorbě byla použita videa skutečných tanečníků, autoři je zde pouze upravili a přizpůsobili podobě herního světa.

V principu jde tedy graficky spíše o zážitek podobný hraní na starých dobrých herních automatech Ameriky osmdesátých let. Z hlediska sociální interakce s přáteli existují jistě mnohem lepší hry, jediná významnější výhoda pak spočívá maximálně v tom, že pokud jste mužského pohlaví, můžete k sobě na Michaela lákat děvčata jako onehdá naši tatínkové a dědečkové na motýly.

Název: Michael Jackson The Experience
Výrobce: Triumph International
Distributor: Conquest
Cena: 1299 Kč
Platforma: Wii (recenzováno), Nintendo DS, Xbox 360 (duben 2011), PlayStation 3 (duben 2011), PlayStation Portable
Hodnocení:*** 50%

+Michael a jeho songy

-grafika, herní délka, příliš stereotypní

Fanynky Michaela Jacksona mohou přidat 20%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michael Jackson je zpátky! Bohužel jen ve videohře The Experience

Hide picture