Microsoft Flight končí. Nikomu se nechtělo platit za stahovatelný obsah

Firma Microsoft ukončila vývoj free-to-play leteckého simulátoru Microsoft Flight. Konkurenční X-Plane může začít slavit.

OBR.: Microsoft Flight
Grafika hry vypadala opravdu dobře Zdroj: Oficiální stránky hry

Kvůli ukončení vývoje hry muselo být ze studia propuštěno několik zaměstnanců. Zrušena byla také hra s názvem Project Columbia, určená pro Kinect.

Microsoft slavil úspěch na poli leteckých simulátorů svou hrou Microsoft Flight Simulator. Tato série však skončila v roce 2009 a právě zrušený Microsoft Flight ji měl nahradit.

Čtěte také: Geek vymyslel zbraň na mouchy. Brokovnice na sůl stojí přes 600 korun

Nejpravděpodobnějším důvodem pro zrušení této hry je nejspíše malý zájem o stahovatelné balíčky. Někteří zastávají názor, že hra byla moc arkádová oproti původní Microsoft Flight Simulator.  A v neposlední řadě je tu již zmíněná konkurence X-Plane, která je prý podle fanoušků mnohem komplexnější než Microsoft Flight.

Microsoft Flight vyšel v únoru roku 2012. Zdarma bylo umožněno létat nad oblastí Havaje. Pokud by hráč chtěl jiné oblasti a také další stroje, musel si zaplatit (docela slušnou sumu). Posledním přídavkem Alaskan Wilderness se nejspíše hra rozloučí se zbývajícími fanoušky.

Microsoft Flight končí. Nikomu se nechtělo platit za stahovatelný obsah
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.