Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Microsoft Flight končí. Nikomu se nechtělo platit za stahovatelný obsah

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

1. 8. 2012

Firma Microsoft ukončila vývoj free-to-play leteckého simulátoru Microsoft Flight. Konkurenční X-Plane může začít slavit.

OBR.: Microsoft Flight

Grafika hry vypadala opravdu dobře Zdroj: Oficiální stránky hry

Kvůli ukončení vývoje hry muselo být ze studia propuštěno několik zaměstnanců. Zrušena byla také hra s názvem Project Columbia, určená pro Kinect.

Microsoft slavil úspěch na poli leteckých simulátorů svou hrou Microsoft Flight Simulator. Tato série však skončila v roce 2009 a právě zrušený Microsoft Flight ji měl nahradit.

Čtěte také: Geek vymyslel zbraň na mouchy. Brokovnice na sůl stojí přes 600 korun

Nejpravděpodobnějším důvodem pro zrušení této hry je nejspíše malý zájem o stahovatelné balíčky. Někteří zastávají názor, že hra byla moc arkádová oproti původní Microsoft Flight Simulator.  A v neposlední řadě je tu již zmíněná konkurence X-Plane, která je prý podle fanoušků mnohem komplexnější než Microsoft Flight.

Microsoft Flight vyšel v únoru roku 2012. Zdarma bylo umožněno létat nad oblastí Havaje. Pokud by hráč chtěl jiné oblasti a také další stroje, musel si zaplatit (docela slušnou sumu). Posledním přídavkem Alaskan Wilderness se nejspíše hra rozloučí se zbývajícími fanoušky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Microsoft Flight končí. Nikomu se nechtělo platit za stahovatelný obsah

Hide picture