Menu
FANZINE.cz
Technologie

Microsoft nebude mít svoji vlastní handheld konzoli

Dominik Butschek

Dominik Butschek

9. 7. 2011

nintendo 3dsSony má PlayStation Portable a nové PS Vita. Nintendo má 3D. Microsoft však nemá z přenosných handheldů nic. Vyjádření COO Microsoftu, Dennise Durkina, si přečtěte níže.

playstation vita

Playstation Vita se velmi brzy objeví na handheld trhu foto: výrobce konzole

I přes obrovský úspěch s Xboxem, který je jednou z nejoblíbenějších konzolí na světě, Microsoft nehodlá v blízké době vyjít na trh přenosných konzolí. Podle provozního ředitele MS Dennise Durkina je důvodem relativní neúspěch konkurence. „Podívejte se na 3DS, rozhodně se nevyplnila všechna očekávání ohledně prodeje. Tento trh je zkrátka přeplněný a děje se v něm mnoho změn,“ uvedl Durkin v interview pro IndustryGamers.

Rozhodně je těžké vyjít na trh s konzolí za 4 500 korun a prodávat na ni hry za 700 korun, když si za podobnou cenu koupíte smartphone a do něj postahujete hry za necelou dvacku. Nintendo 3DS sice poskytuje 3D efekt bez potřeby mít speciální brýle, ale kvůli nedostatku her není zatím 3DS pro hráče moc zajímavé.

Přečtěte si také více o novém PlayStation Vita!

PlayStation Vita má sice rozumnou cenu a poskytuje nový a zajímavý požitek z hraní. Technologicky se přibližuje PlayStation 3 a dá se předpokládat, že bude mít celkem úspěch, ale oproti smartphonu za podobný peníz, jaký dáte za Vita a pár her, nabízí pouze hraní na lehce vyšší úrovni.

Hráči, kteří doufali v přenosnou verzi Xboxu 360 si budou muset pár let počkat, než se do vyšších pozic dostane někdo s jiným názorem nebo než se změní celý trh.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Microsoft nebude mít svoji vlastní handheld konzoli

Hide picture